Районна педагогічна конференція: Одним із завдань реформи є якісне покращення мережі закладів освіти

За підсумками роботи у навчальному 2018-2019 навчальному році під час районної серпневої педагогічної конференції було нагороджено найкращих представників навчальних закладів району Почесними грамотами обласної і районної держадміністрацій та районної ради. Так, за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у навчання та виховання дітей, Почесною грамотою департаменту освіти ОДА нагороджено вчителя географії та практичної психології Плосківської ЗОШ Ольгу Оразову , вчителя української мови та літератури Сінненської ЗОШ Оксану Тисячну та методиста КУ»Балтський районний центр методоб’єднання з обслуговування закладів освіти» Олену Максименко.

У роботі конференції взяли учать голова районної ради Олексій Пантілєєв, голова райдержадміністрації Роман Кацмаза та депутат обласної ради Михайло Лазаренко. Очільники району привітали присутніх з початком нового навчального року та вручили кращим представникам педагогічних колективів шкіл району Почесні грамоти районної ради та РДА.


Під час районної серпневої педагогічної конференції приємним сюрпризом для навчальних закладів району стало вручення директорам сертифікатів відділу освіти на певну суму, яка визначалась результатами роботи над покращенням матеріальної бази у новому 2019-20 навчальному році. «Найцінніший сертифікат» на суму 138 тисяч гривень отримала Пужайківська школа (директор Валентина Дорошенко – на знімку праворуч), друге місце у грошовому рейтингу посів сертифікат на 130 тисяч гривень, отриманий Піщанською ЗОШ І-ІІІ ст. ( директор Валентина Груценко, ліворуч). 67 тис. грн. на покращення матеріальної бази дісталося Сінненській ЗОШ І-ІІ ст., 65 тис. грн. – Чернеченській ЗОШ І-ІІІ ст., 55 тис. грн. – Плосківській ЗОШ І-ІІ ст.,та 39 тис.грн. – Новопольській ЗОШ І-ІІ ст.

___________________________________________________________________________________

ТЕЗИ З виступу начальника райвідділу освіти Наталії Цегельної:

«Одним із завдань реформи є якісне покращення мережі закладів освіти. Сьогодні мережа загальноосвітніх навчальних закладів району налічує 6 закладів, у яких навчається 649 учнів. Всього класів – 56, в тому числі 6 класів з інклюзивним навчанням учнів. Груп продовженого дня – 4, у них учнів – 120.
Як позитив, зазначу, що на сьогодні жодний заклад освіти не закритий.
Ситуація в сільській місцевості створює несприятливі умови для функціонування окремих шкіл: відсутність дитячого контингенту, а тому, як наслідок- наявність малокомплектних класів, невідкриття класів взагалі, що стосується і шкіл ІІ-ІІІ ступенів. Окремі заклади як старшої, так і середньої школи мають класи з наповненістю менше 10 учнів.
Організовано індивідуальну форму навчання для 18 учнів різних шкіл району.
Одне з пріоритетних завдань – кадрове забезпечення».

«Мережа закладів дошкільної освіти району відповідає потребам населення. На сьогоднішній день діє 7 дошкільних установ, 5 з них – у складі навчально- виховних комплексів.
У закладах діє 10 вікових груп, в яких виховується і навчається 165 дітей дошкільного віку.
Охоплення дітей дошкільною освітою (різними формами) станом на 01 вересня 2019 року становить 91%. Охоплення дітей закладами дошкільної освіти у Балтському районі становить 81%. На 100 місцях в середньому виховується 85 дітей дошкільного віку.
У районі охоплено 100 % дітей 5-річного віку дошкільним навчанням».

«Щороку збільшується кількість учнів початкової школи. Так у 2018-2019 навчальному році навчалося 284 учні, що на 29 учнів більше, ніж у попередньому.
У цьому навчальному році в нашому районі буде відкрито 5 перших класів, у яких навчатиметься 75 першокласників».

«На достатньому рівні у районі знаходиться організація підвезення учнів, які проживають за межею пішохідної доступності, до закладів освіти.
У 2018-2019 навчальному році 4 шкільними автобусами перевозилися 187 учнів.
Фінансування Програми «Шкільний автобус» забезпечується стовідсотково.
Весь транспорт, який знаходиться на балансі комунальної установи, у задовільному стані. Проводяться необхідні ремонти, своєчасна діагностика.
У 2019-2020 н.р. планується придбання шкільного автобуса для підвезення учнів НВК «Пужайківська ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ».

«Зросла за попередній навчальний рік і кількість класів з інклюзивною формою навчання. Так у 2017/2018 навчальному році це був лише один клас при НВК «Сінненська ЗОШ І-ІІ от. – ДНЗ» .
Для супроводу даної категорії дітей в освітньому процесі введено 2 ставки асистентів вчителів.
У 2-х школах району, де функціонують інклюзивні класи, поповнилась і навчально-матеріальна база на 34509 грн. для придбання різноманітних засобів корекції й дидактичного матеріалу для занять учнів даної форми навчання.
На базі НВК «Пужайківська ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ» створено ресурсну кімнату для занять з дітьми з особливими освітніми потребами.»

«Відповідно до узагальнених результатів вибору електронних версій оригінал-макетів підручників замовлено підручники на прогнозовану кількість 78 учнів, з п’яти навчальних предметів. Для першокласників уперше замовлено підручники з англійської мови британських видавництв Кембриджського університету. Замовлення розраховане на учнів та вчителів 1 класу.
Здобувачі освіти 2-3 класів забезпечені підручниками на 100% до потреби. Вибір та замовлення підручників для 5 класу педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти району було здійснено у 2 етапи.
Учні та вчителі 6 класу району забезпечені підручниками нового покоління на 100% до потреби. Однак залишається відкритим питання стовідсоткового забезпечення підручниками нового покоління учнів 7 та 4 класів.
Учні та вчителі 8 і 9 класів району 100% забезпечені підручниками нового покоління, які на конкурсній основі замовлялись педагогічними працівниками через Репозитарій навчального контенту.»

«У 2018 році в закладах загальної середньої освіти харчувалося 547 учнів, з них 14 учнів – позбавлені батьківського піклування та сироти, 18 учнів із малозабезпечених сімей, 83 учні харчувались безкоштовно, за рахунок делегованих коштів сільських рад.
В закладах дошкільної освіти охоплено харчуванням всі категорії дітей. Середній показник дітей пільгових категорій – 34 вихованці.
Вартість харчування в закладах загальної середньої освіти за 2019 рік для пільгової категорії дітей зросла з 9,80 грн. до 15.00 грн.
Вартість харчування у закладах дошкільної освіти з травня 2019 року збільшилась з 17 грн. до 23,00 грн.»

«Основним пріоритетом освітянського сьогодення є Нова українська школа, одним із ключових компонентів якої є організація нового освітнього середовища, що забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, роботи освітян, участі батьків.
За рахунок співфінансування освітньої субвенції з державного бюджету та коштів місцевого бюджету було придбано:сучасні меблі, дидактичний матеріал, комп’ютерне обладнання, мультимедійний контент та музичні інструменти для Нової української школи на загальну суму 355тис. грн.
У грудні 2018 року Департаментом освіти і науки України було придбано для НВК «Піщанська ЗОШ І-ІІІ ступенів – заклад дошкільної освіти» Балтської районної ради Одеської області комп’ютерний клас (10+1) та мультимедійний комплекс загальною вартістю 262 тис. грн., у серпні 2019 року придбано кабінет біології вартістю 374 тис. грн. та кабінет хімії вартістю 374 тис. грн.».

Leave a Reply