РЕКОРД УКРАЇНИ – РІДНІЙ ОДЕСІ!

Одесити відзначили 227-у річницю рідного міста, встановивши рекорд України з наймасовішого запливу на каяках і SUP-бордах. На світанку 2 вересня в море вийшли одночасно 409 осіб. Організатор запливу – ГО «Одеська федерація каякінгу і САП». Учасників було так багато, що всі вони розмістилися на трьох пляжах навколо  центру каякінгу. Рятувальники супроводжували учасників акції  на човнах. Як все відбувалось – розповів нашому кореспонденту один з ініціцаторів заходу, співзасновник Одеського центру каякінгу Павло Рогожа (вже знайомий  читачам «ВІ» за публікацією «На гребені мрії» у №17 від 24.04.2020 р.)

на знімку: Представник МНС, активний помічник організації заходу Владислав Явний та Павло Рогожа (праворуч)

— Пашо, ми щиро вітаємо тебе, твою команду, всіх учасників запливу з рекордом. Під час нашої першої розмови минулого року ти говорив, що у 2019-у під час фестивалю каякінгу ви вже досягали рекорду України з масового запливу. Тепер його ж і побили?

— Дякую вам за вітання, приємно, що спостерігаєте за нами. Так, під час  фестивалю – 2019  ми поставили собі за мету і встановили рекорд України – наймасовіший заплив на каяках і sup-бордах. Цього року встановили новий рекорд, у якому взяли участь 409 осіб, це більше, ніж ми планували.

— Погода 2 вересня в Одесі точно не сприяла запливу…

— Ми дійсно дуже переживали через погодні умови, бо було  штормове попередження.  Дехто з бажаючих не ризикнув вийти в море, побачивши прогноз погоди. Було різке похолодання, хмари і, найголовніше, – вітер. Але завдяки ентузіазму,  готовності всієї команди (всі дуже добре попрацювали) ми змогли організувати людей. Прийшло багато друзів. Були сподівання, була віра у перемогу і ми це зробили! Коли ми вже заходили в бухту, пішов  дощ. Це тривало недовго, але змусило нас трохи похвилюватись  за апаратуру, що залишилась на березі. Потім свято відновили. Було прохолодно, але вода – тепла. Учасники купалися. Все було кайфово! Враження прекрасні, в першу чергу – від людей. Дуже приємно, що вони довірились нам у таку погоду,  повірили у нашу компанію, у те, що ми можемо влаштувати «світанок» на воді й вони стануть співучасниками встановлення рекорду України, стати частинкою історії Одеси. Кожен отримав знак з написом: «Рекорд України! Я був (ла) на наймасовішому запливі на каяках та на світанку в День народження м. Одеси».

— Як вдалося зібрати стільки людей та гарантувати їм безпеку?

— Такі запливи ми робимо постійно (в тому числі – у своїх філіалах), а саме у день міста вирішили об’єднати всіх бажаючих в одному місці,  аби привітати наше місто, показати, що наша Одеса – ранкова, молода, що тут популярно зустрічати світанки у морі, заряджатися енергією природи. Заради безпеки на місці чергували медики та рятувальники, які  також супроводжували учасників акції на воді.

—У чому секрет успіху  людини, яка любить ставити рекорди?

—  Почніть любити себе, турбуватися про своє тіло, про внутрішню енергію. Аби її віддавати, потрібно нею заряджатися. Для нас таке заряджання – зустріч світанку в морі або пробіжка чи прогулянка з собакою. Кожна людина сама знаходить для себе те, що їй подобається найбільше.    

— Твоя дружина і улюблениця собачка Белла теж учасниці рекорду?

— Звичайно! Щоправда, з Машею були на різних човнах, мені довелося возити  телеоператора. А Белла, як тільки сідаю у каяк чи на SUP-борд, одразу заплигує до мене. Без неї жоден похід у море не проходить.

 

Людмила ШЕЛИХ

 

Leave a Reply