«Розумний регіон», візитівка Балтщини та пропозиції голови ОДА до законопроекту «Про повну загальну середню освіту»

Керівник головного освітнього відомства держави під час спілкування з колегами назвала безпрецедентними вкладення держави у фінансування Нової української школи (понад мільярд гривень). З урахуванням коштів, які виділяються з місцевих бюджетів, ця сума, за її словами, є ще більшою.

Це дозволить, нарешті, позбутися «значного розшарування в системі освіти та жахливої нерівності» закладів, коли в одних планка потреб піднімається від мультимедійних дощок до інтерактивної панелі, а в інших «парти прикручені до підлоги і про ніяку мобільність освітнього простору та конструктивність освітнього простору взагалі не йдеться».
Не можна реформу зробити без інвестицій на державному, обласному рівнях, на рівні об’єднаної територіальної громади, – вважає Лілія Гриневич.

– Це те, що підтримує Нову українську школу. Нову українську школу і реформу освіти ми можемо зробити тільки разом, – зазначила міністр, назвавши Одеську область показовою щодо успіхів у реформуванні освітньої галузі.

Вона, зокрема, висловила задоволення щодо впровадження Стратегічного плану дій під назвою «Розумний регіон».
Мені страшенно подобається, що «Розумний регіон» — це не просто гасло, а реальні кроки. Тут рухаються в заданому стратегічному напрямку. Зробити Одеський регіон розумним можна через інновації, починаючи з інновацій в освіті,” — підкреслила вона і зазначила, що Одеська область – серед лідерів (після Києва та Київської області) за кількістю цьогорічних першокласників.

Детальніше про реалізацію програми «Розумний регіон» говорив голова облдержадміністрації Максим Степанов. За його словами, у рамках програми велика увага приділяється співпраці з органами місцевої влади районів та об’єднаних громад щодо матеріального оснащення шкіл задля створення новітнього освітнього простору та впровадження інноваційних технологій в освітній процес. Зокрема, йдеться й про облаштування дистанційних класів у рамках реалізації ще однієї ініціативи очільника області – пілотного проекту «Вчитель+». Це дасть можливість учням найвіддаленіших шкіл у режимі «онлайн» навчатися у вчителів з найкращих закладів освіти регіону. Максим Степанов також зазначив, що забезпеченість загальноосвітніх навчальних закладів області швидкісним Інтернетом становить понад 99,5% (на початку 2017 Р. цей показник становив 37%) та запропонував поширити досвід Одещини на всю Україну, закріпивши на законодавчому рівні обов’язкове облаштування високошвидкісного Інтернету та Wi-fi.

– Переконаний, що доступ до швидкісного Інтернету слід закріпити законодавчо для всіх шкіл країни. Аби це не залежало від голови обласної чи районної адміністрацій. Для цього достатньо просто одного управлінського рішення. Тому ми підготували свої пропозиції до законопроекту «Про повну загальну середню освіту». І я сподіваюся на підтримку. Цей проект не потребує великих коштів. А його позитивні результати всі дуже скоро відчують, — сказав, зокрема, голова облдержадміністрації.

Він також говорив про позитивний результат реалізації проекту «Be Smart», участь у якому дала учням (що важливо – з сільських шкіл!) можливість якісно підготуватися до ЗНО та успішно скласти іспити. Досвідом партнерства влади, школи та громади щодо реалізації реформ в освіті поділився й Балтський міський голова Сергій Мазур, який назвав розвиток освітньої галузі об’єднаної територіальної громади одним з головних пріоритетів у діяльності міської ради. – Міцні, якісні знання, практичні навички, ерудиція, розвиток здібностей формують цілісну особистість, яка вдало адаптується в суспільстві, займає гідне місце серед професіоналів у різних його сферах, дозволяє бути гідним громадянином Незалежної держави.

Тому левова частка нашої уваги і бюджету громади спрямована саме на розвиток освітньої сфери у всіх її аспектах – вдосконалення дошкільної, позашкільної освіти, підтримку професійної, підвищення фахового рівня педагогічних працівників, розвиток спорту та мистецтва, – зазначив він. Серед головних напрямків розвитку галузі очільник громади назвав впровадження кошторисної, академічної, кадрової та фінансової (для шкіл, де навчається дві третини дітей громади) самостійності закладів, практичне втілення концепції «Нової української школи» через участь у всеукраїнському та регіональному пілотних проектах, формування особистісно-зорієнтованої сервісної методичної служби. Своєрідною візитівкою Балтщини, на думку Сергія Мазура , стало й впровадження власних, унікальних проектів, які сприяють розвитку як кожної дитини, так і освітньої галузі в цілому.

Leave a Reply