Рік 2017: зрівнялівки не буде

Міський голова Сергій Мазур провів нараду зі старостами сіл об’єднаної територіальної громади, у якій також взяли участь заступник міського голови Валерій Желіховський, начальник відділу розвитку громадянського суспільства Анна Рибіцька та спеціалісти відділу. Під час наради йшлося про шляхи залучення громадськості до формування місцевого бюджету та плану соціально-економічного розвитку на 2017 рік.
Сергій Мазур назвав наступний бюджетний рік складним, адже він покаже, наскільки громада здатна бути самодостатньою. Тому слід використати вже закладений у 2016 році потенціал розвитку території. На думку міського голови, важливу роль у цьому мають зіграти створені в селах органи самоорганізації населення. Озвучивши так звану дорожню карту розвитку території, мер зауважив, що вони мають брати активну участь у бюджетному процесі, вносити свої пропозиції щодо розвитку території, утримання соціальних об’єктів тощо. За словами Сергія Мазура, у 2016 році всім територіям, очолюваним старостами, був наданий рівний шанс для розвитку, незалежно від внеску у загальний кошик.
Про це говорив і Валерій Желіховський: у свою діяльність на 2016 рік керівництво міської ради заклало фундаментальне розуміння того, що треба по можливості стерти кордони в рамках об’єднаної територіальної громади та кожній сільській території виділити приблизно однакові суми коштів, аби досягти рівномірного їх розвитку. Однак такий підхід виявив і негативний аспект: було втрачено мотивацію до пошуку резервів з наповнення бюджету. Тому, як зауважив Валерій Желіховський, у 2017 році буде спроба запровадити принцип відносної автономності.
Тепер зрівнялівки не буде, – запевнив очільник об’єднаної громади: розподіл бюджетних видатків відбуватиметься залежно від ініціативності та результативності сільських громад, активності старост та органів самоорганізації населення, з якими обговорюватимуться й такі важливі питання як утримання закладів освіти, культури та охорони здоров’я. До них, зауважив Сергій Мазур, додасться й питання підтримки правоохоронних органів (співпраця щодо охорони правопорядку в селах).
Цей рік показав, що можна організувати людей з різними потребами, з різними вимогами. Хтось з цим справився краще, хтось – гірше. Але головне – чути людей. Для когось з них важлива криниця. А хтось ставить глобальні питання: зберегти дитячий садок, розвивати школу, будувати церкву, протягти водопровід. І на фоні всіх наших життєвих проблем треба вишукувати точки дотику, розставляти важливі акценти в селі та реалізовувати їх. Таке наше завдання на 2017 рік, – сказав міський голова.
Сергій Мазур також акцентував увагу старост на важливості звітування перед виборцями: треба чесно говорити про проблеми та здобутки року, що минає.

Leave a Reply