СЕЛО СІННЕ – НАШ ДІМ, КРИНИЦЯ РОДОВОДУ, ЧАСТИНКА НАШИХ ЛЮБЛЯЧИХ СЕРДЕЦЬ

Й частинка держави, яка здобула жадану волю і незалежність. Десятки поколінь стоптали босими ногами дороги та польові стежки рідного краю. А сьогодні гідні нащадки зібралися в центрі села на його іменини напередодні Дня Незалежності України.
Перший блок святкової програми присвячений дітям. На площі перед будинком культури звучить весела музика, казкові герої у яскравому одязі проводять веселі пізнавальні ігри та розваги. Ними зацікавилися навіть дво-трирічні малюки на радість мамам та бабусям.
А на центральній вулиці вже розпочинається святкова хода, яку урочисто відкриває вершник –козак на коні Дмитро Рашкован, адже Сінне- село з козацьким корінням. Прапор України несе сільський голова Зінаїда Бурдіян.За нею ніби пропливає вся історія цього мальовничого населеного пункту.Ось велика група жінок, колишніх колгосп-ниць, зі снопами, яким колись вручну довелося збирати пшениці.За ними доярки в білих халатах з новенькими дійницями. Дружно вмостилася на підводі рільнича ланка.Ведуча, депутат сільської ради Оксана Тисячна з піднесенням представляє учасників ходи, розповідає про вагомі досягнення механізаторів і тваринників місцевого господарства, яке навіть стало мільйонером. Жителі села, котрі «приймають парад», зустрічають колони оплесками, схвальними вигуками. Всіх зачарували єдиний тепер в селі ветеран Другої світової війни Клавдій Чайківський, який вітав земляків з кабіни виготовленого самотужки власного технічного шедевру, косарі з косами Борис Верлан, Василь Кирничанський, Василь Гажій. Ось крокують яскрава шкільна колона, дитсадківці, їдуть селяни на власних транспортних засобах,велосипедисти, мотоциклісти, велично проїздить сучасна потужна техніка ПП «Агрофон» під управлінням братів Ткачуків, проходять бюджетники…
Атмосфера свята переноситься до чудової глядацької зали будинку культури, де недавно провели ремонт за всіма сучасними вимогами, у нове вбрання одягли сцену. З відеокліпу до присутніх звертаються односельчани різного віку і професій, котрі говорять про свою любов до маленької Батьківщини, і до великої славної України.
Ведучі Оксана Тисячна та Галина Кравченко з гордістю продовжують захід з вшанування людей, якими пишається громада.На їхню долю випав непосильний тягар війни. Вони захищали рідну землю в боях, наближали Перемогу своєю працею в тилу. На жаль, цього року пішов з життя ветеран війни І.К.Балтян. Сінненці вшанували його пам’ять та пам’ять загиблих в роки війни і на Сході України хвилиною мовчання. Право покласти квіти до пам’ятника полеглим героям надається учасникам АТО Юрію Верлану та Олександру Кравчуку. Учасникові бойових дій Клавдію Устимовичу Чайківському, всім присутнім у переповненій залі юні танцюристки дарують танець «Катюша».
Моє село… Яке ж воно красиве! Воно одне таке на цілий світ! Пшеничним колоском буяють ниви,чарує веснами садів вишневий цвіт! Моє Сінне…Краса моя і сила, душі моєї сонячне розкрилля, мойого серця неосяжний світ…Скільки ніжних, ласкавих, добрих слів звучало про рідне село!І про школу, яка є центром духовної культури, де оволодівають знаннями з різних предметів, де навчають спілкуватися, любити прекрасне. Тут підростає майбутнє села, педколектив докладає багато зусиль, аби у світ виходили добрі, чесні, працьовиті люди.
Учнівська молодь з великим натхненням виступала перед учасниками свята, Данило Козирєв чи
тав гуморески, Валерія Демірова, Лариса Каташинська, Дар’я Гажій та інші дівчата співали пісень, танцювальні колективи школи та будинку культури підготували танці, а вже які оплески зірвали юні козачата-дитсадківці…
Свою творчість талановита учнівська молодь присвятила славним односельцям. Богатирями лану назвали ведучі знатних хліборобів. Сільськогосподарське підприємство «Агрофон» очолює Тарас Степчук, який багато років віддав праці на землі, вирощуванню хліба.
Велике національне надбання-родина. Сім’я – це джерело, водами якого живиться річка нашої держави. І Сінне молодіє новоствореними подружжями. Це Юрій та Світлана Гапуничі, Владислав та Анастасія П’ятківські, Максим та Марина Геричі. Юлія Рашкован виконала для них пісню «Ти тільки мій».
В родинах Гусєвих І Геричів народилися донечки Вікторія та Ірина.Вони є наймолодшими жителями села.А наймолодшими дідусем і бабусею стали Юрій та Світлана Процепови. Усім їм приємно було подивитися виступ вихованців дитсадка.
Та чи не найбільш зворушливим було вшанування «золотого» подружжя – Василя та Олени Гажіїв, які півстоліття тому зареєстрували свій шлюб у Сінненській сільраді. Вони виростили хороших дітей – доньку Валентину і сина Романа, мають онуків та правнуків. У них все завжди до ладу. Немале підсобне господарство в порядку. На столі – домашній хліб та смачні пироги. Ведучі запросили їх знову стати на весільний рушник, привітати одне одного, випити шампанського з весільних келихів, під оплески зали запросили до весільного танцю.
Великий блок у святковій програмі було відведено вшануванню ювілярів. З 50-річчям шанобливо привітали сільчани Олександра Піщанського, Олександра Рашкована, Геннадія Шумейка, Марію Герман, Наталю Тонко, Юрія Верлана; з 60-річчям -Зінаїду Бурдіян, Валентину Кирничанську, Лідію Бурдіян, Миколу Висоцького, Марію Осадко; з 70-річчям – Євгенія Біньовського та Євгенія Ткачука; з 80-річчям – Надію Миколаївну Кирничанську, Надію Самойлівну Кирничанську, Олену Чайківську, Лідію Гажій, Любов Герман та Ганну Ткачук, з 95-річчям – Неонілу Тимкову та Дарію Кирничанську. Дня них – найкращі побажання, найзадушевніші пісні і танці.
Усіх сінненців щиро вітали з Днем села і Днем Незалежності України начальник оргвідділу районної ради Ірина Мельничук та головний спеціаліст виконавчого апарату райради Олена Герасименко, начальник райвідділу культури Наталя Гашок, начальники відділів райдержадміністрації Галина Шестун та Марія Робак, сільські голови Валентина Ковальчук ( с.Плоске), Галина Дідурик ( с.Гербіне), Анатолій Снігур ( с.Новопіль).Про досягнення і перспективи розвитку Сінного розповіла сільський голова Зінаїда Бурдіян,подякувала спонсорам заходу – приватним підприємцям Надії Білецькій, Олені Рашкован і Тарасу Степчуку – й подарувала всім українську пісню «Перелаз мій, перелаз».
Ось яке цікаве свято відбулося. Воно вшанувало людей праці, продемонструвало місцеві таланти, сприяло згуртуванню сільської громади. А яку смачну юшку приготували учасники АТО Юрій Верлан та Сергій Гажій ! Ще й дискотека вигравала до пізньої ночі.

  • Тетяна АЛЕКСЄЄВА•

  • Leave a Reply