Сергій МАЗУР: «ми взяли для себе близько п’яти важливих напрямків, які будемо поступово координувати та вдосконалювати»

Після повернення з третьої міжнародної конференції з питань реформ в Україні (Ukraine Reform Conference), яка проходила на початку липня в Торонто (Канада), Балтський міський голова Сергій Мазур зустрівся з журналістами.
Зустріч у форматі прес-конференції з очільником об’єднаної громади цього року відбулась вперше (в силу об’єктивних причин, в тому числі – зайнятості керівника). Представники місцевих мас-медіа цікавились в першу чергу тим, що сьогодні найбільше турбує: продовження реформ та вибори. Відповідаючи на запитання, наскільки важливим для громади був його візит до Канади, Сергій Мазур відповів, що ще раз переконався в правильності взятого міською радою курсу на розвиток основних галузей економіки громади.
Конференція проходила на високому рівні за участю високопосадовців з багатьох країн світу. Можливість спілкування з ними у неформальній обстановці подарувала не тільки позитивні емоції, а й неоціненний досвід, – сказав мер.

Сергій Мазур: Два дні ми спільно працювали в Торонто, де було розставлено основні акценти. Президент України Володимир Зеленський чітко визначив вектор розвитку нашої країни. Це курс на ЄС, євроінтеграційні процеси, НАТО. Важливими залишаються питання підтримки санкцій стосовно РФ з боку країн світу, в першу чергу — лідерів G7 (великої сімки). Найголовніше — прискорення реформ, на які сьогодні очікує український народ, продовження курсу, розпочатого раніше. Це все, що стосується загальнодержавного. Що ж до того, що ми визначили для себе в громаді: це близько п’яти важливих напрямків, які ми будемо поступово в себе координувати та вдосконалювати. Ми впевнилися у тому, що сонячна та вітрова енергетика — це майбутнє. Уже розпочалося будівництво одного з шести підприємств з виробництва сонячної енергетики на території міської ради. На листопад планується відкриття першої черги, у березні розпочнеться будівництво другої. Це вагомий фінансовий ресурс у вигляді орендної плати, створенні нових робочих місць, який буде позначатися на бюджеті нашої громади вже на початку наступного року.
Крім того, в Канаді ми побачили дуже багато процесів, на яких сьогодні потрібно акцентувати увагу. Це, зокрема, стосується благоустрою, поводження з твердими побутовими відходами, будівництва очисних споруд, які вже активно проектуються. Подібні ефективні та безпечні системи очищення стоків, які ми бачили раніше в Польщі, Білорусі, використовуються й в Канаді. Це — завтрашній день, тому ми починаємо працювати. Дуже багато занотовано інших напрямків, на які потрібні час і ресурси.
Запитання: Ваші особисті враження від поїздки?
Сергій Мазур: Я ще раз впевнився, що демократія — це виконання чітких і жорстких правил життя. Держава повинна їх забезпечити, гарантувати і контролювати. У нас поки що це все, у більшості випадків, виглядає як «моя хата скраю». Коли йдеться про благоустрій, сміття та взагалі наше життя. Ми мали неофіційне спілкування з деякими європейськими політиками відносно процесів розвитку країни, реформування. Вони цікавились нашим баченням, прикладами. Ми али змогу презентувати нашу Балтську ОТГ. Я і мої колеги-міські голови показали те, що сьогодні маємо, підтвердили позицію уряду Володимира Гройсмана, що реформа, започаткована у 2014 році, дає свої результати. На нещодавньому саміті «Україна-ЄС» був підписаний меморандум про виділення Україні траншу у розмірі понад 600 мільйонів євро на продовження курсу реформ. Це другий транш, розрахований на п’ять років. Підписання угоди на саміті чітко підтверджує, що країна рухається вперед, розвивається. Ми маємо друзів, колег, але й маємо проблеми. Основна з них — це війна…
Запитання: Що ви обговорювали в Кабінеті Міністрів після того, як повернулися з Торонто?
Сергій Мазур: Обговорювали фінансування базових для нас об’єктів. Для мене топ‑1 — це школа № 3, її реконструкція. Ми пройшли досить складну процедуру і, завдячуючи підтримці екс-губернатора Максима Степанова, а сьогодні — уряду в особі прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, я сподіваюся, що найближчим часом буде прийняте рішення, пов’язане з фінансуванням школи. Я вже говорив раніше, що ми направили на початок реконструкції будівлі школи власні кошти міської ради. А це чималий фінансовий ресурс. Сьогодні тривають роботи. Топ‑2 — це спортивно-оздоровчий комплекс. Нам обов’язково потрібно цього року завершити його будівництво. Це теж питання державного фінансування, бо місцеві ресурси вже вичерпані.
З 1 вересня у нас буде змінена система роботи ДЮСШ. Це один з перших проектів у Одеській області, пов’язаний зі спортивною підготовкою дітей. У нас йде підготовка до відкриття двох спортивних класів на базі школи № 2-гімназії. Це спільний проект відділу освіти, ДЮСШ та Балтського педагогічного коледжу.
Сьогодні ми говоримо також про доопрацювання питання з кінотеатром «Родина»: потрібно провести будівельні роботи для того, щоб він міг слугувати ще й як концертний майданчик. Але для цього потрібні гардеробні, інші технічні приміщення з виходом на сцену.
Доводимо також до логічного завершення питання будівництва очисних споруд. Це глобальне завдання. Завершуються, нарешті, дуже складні бюрократичні процедури із погодженням генерального плану Балти та Білиного. Враховуючи дві виборчі кампанії, політичне розбалансування в країні, низка процесів затримується. Потрібно дуже часто їздити до Києва, спілкуватися, домовлятися, просити, щоб ці процеси рухалися вперед. Один з них — по
чаток проектування об’єкту під плавальний басейн. Серед нових напрямків — Інтернет-мережа у селах нашої громади. Саме ці питання ми в Києві відпрацьовуємо для того, щоб встигнути у цьому році максимально реалізувати велику кількість тих завдань, які ставлять жителі нашої громади.
Запитання: Які ще плани на майбутнє, хоча б найближчі?
Сергій Мазур: Є декілька напрямків. Ми розпочали великий сезон дорожнього будівництва. Ніколи такого обсягу в нашій громаді не було. Я сподіваюся, що це буде гарний рік, який оцінять люди. Так, є сьогодні сотні побажань і звернень — ми про них знаємо, бачимо, аналізуємо. Але йдемо курсом, погодженим з виконавчим комітетом, затвердженим депутатським корпусом міськради. Для цього є відповідні проектно-кошторисна документація та фінансовий ресурс. Разом з цим триває велика робота у системі освіти щодо управління нею та реорганізації. Про це ми будемо говорити вже ближче до вересня.
Загалом літній сезон насичений культурними заходами. Це — десятки чемпіонатів, фестивалі, ярмарки, концерти у період відпочинку, оздоровлення, процеси, пов’язані з роботою бібліотек, культурної сфери, дні сіл тощо. Триватиме процес благоустрою населених пунктів. І основне — ми сьогодні працюємо над великими інфраструктурними проектами для нашої громади.
Висловлюючись щодо власного ставлення до виборчого процесу в країні, який нині триває, Сергій Мазур відзначив роль діючого прем’єр-міністра Володимира Гройсмана у запровадженні реформ, які змінили на краще життя в громадах, в тому числі Балтській:
— Для мене, як для міського голови, важливо продовження процесу децентралізації, особливо секторальної. Це тільки перший етап. Ці процеси треба закріпити в Конституції України, розпочати процес укрупнення районів, формування адмінцентрів. Володимир Гройсман — людина, яка стояла в основі цих процесів і має основне завдання: завершити реформу децентралізації, як базову для покращення життя українців. Успіх цих процесів буде залежати від позиції і курсу нової Верховної Ради, яку український народ обиратиме 21 липня.
Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply