Сесія міської ради: розставлено головні акценти

Балтський міський голова Сергій Мазур розпочав засідання сесії міськради з довгоочікуваного повідомлення: Балтська ОТГ таки отримає додаткову освітню субвенцію в сумі понад 10 ,9 мільйона гривень. Тож за словами Сергія Мазура, відтепер ситуація з фінансуванням галузі буде стабілізована.
Депутати розглянули понад 40 питань порядку денного, серед перших затвердивши План соціально-економічного та культурного розвитку Балтської об’єднаної територіальної громади, який діятиме протягом наступних 2019-2021 років.

Начальник відділу економіки та інвестицій Олександр Мараєв, який доповідав з цього питання, також прозвітував про соціально-економічний та культурний розвиток громади у 2018 році. Зокрема, за його словами, минулого року розпочали роботу кілька нових підприємств: ТОВ «Лінккон», ТОВ «Оптикон-Солярис», ФГ «Бойко-Агро», ФГ «Надійне», ФГ «Маріне Плюс». На базі ПП «Авангард» розпочав роботу міні-завод з виробництва комбікормів.
На 110 осіб зросла кількість найманих працівників, які працюють у суб’єктів господарської діяльності. Середньомісячна заробітна плата в громаді за грудень 2018 року становила 7889 грн. та зросла порівняно з тим же періодом 2017 року на 16,5 %.

Протягом 2018 року підготовлено 8 проектів, які реалізовувались за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Зокрема, в рамках цих проектів капітально відремонтовано асфальтове покриття 5-ти вулиць м. Балта (вул. Гагаріна, З. Космодем’янської, Енгельса, Садова, пров. Коритнянський), тротуари вул. Центральна, Привокзальна, Ломоносова (с.Білине), придбано екскаватор ланцюговий універсальний на базі трактора МТЗ зі змінним баровим робочим органом та мотоблок. Загальна сума використаної субвенції склала 8,5 млн. грн. У 2018 році було використано 22,8 млн. грн. з державного фонду регіонального розвиту на будівництво спортивного комплексу, співфінансування з обласного бюджету становило 1,7 млн. грн., з бюджету Балтської ОТГ – 2,2 млн грн.

Серед інших цікавих інвестиційних проектів, які мають перспективу реалізації у 2019 році, є будівництво міні-заводу з переробки овочів та фруктів. Воно пов’язане з приєднанням громади до спільного міжнародного (Україна-Молдова-Румунія) проекту в рамках Програми прикордонного співробітництва Чорноморського басейну. Очікувана сума інвестицій становить більше 6 млн.грн.

Трирічний перспективний план розвитку території Балтської ОТГ обсягом понад 200 сторінок розроблений на підставі пропозицій підрозділів міської ради, з урахуванням цільових програм та інформації, отриманої від старост, представників громадськості. Серед основних, вже добре відомих балтянам пріоритетів, названо капітальний ремонт доріг, будівництво очисних споруд та нового полігону твердих побутових відходів.
З коротким звітом про виконання бюджету об’єднаної територіальної громади за 2018 рік перед депутатами виступила начальник фінансового управління Леся Паламарчук. Вона також інформувала про запропоновані зміни та доповнення до бюджету ОТГ на 2019 рік. Акцентуючи увагу лише на головних аспектах, вона зауважила, що реальний фінансовий ресурс, запропонований до розподілу, становить 34 мільйони гривень. Водночас на вирішення проблемних питань потрібно 87 мільйонів. В такій ситуації, після узгоджень з головними розпорядниками бюджетних коштів, було визначено основні пріоритети (серед них більшість – на умовах співфінансування з бюджету громади): на капітальний ремонт будівлі міської школи №3-колегіуму – 3,5 мільйона; 3 мільйони – для будівництва спортивного комплексу (другий етап); 1,5 мільйона – на початок робіт з облаштування публічної бібліотеки; 8,1 мільйона – на дороги. 1 мільйон гривень буде спрямовано на початок будівництва Інтернет-мережі (оптико-волоконна лінія) по селах громади. 1,5 мільйона – на продовження капітального ремонту Бендзарівської ЗОШ І-ІІІ ст.. з повною термомодернізацією. Нагадаємо, що на реалізацію цього проекту отримано грант проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (за умов співфінансування з місцевого бюджету). Загальна сума проекту становить 7,1 мільйона гривень.

На сесії також було прийнято низку рішень, які стосувалися процесу приєднання території колишньої Новопольської сільської ради до Балтської ОТГ. Зокрема, Анатолія Снігура, який здійснював повноваження на посаді сільського голови, призначено виконувачем обов’язків старости та введено до складу виконавчого комітету з правом голосу, де він представлятиме інтереси новоутвореного Новопольського старостинського округу.

Рішенням сесії внесено зміни та доповнення до цільової програми «Здоров’я» на 2018 – 2020 роки». За словами начальника відділу охорони здоров’я Станіслава Чорного, який інформував з цього питання, вони стосувалися визначення певної суми коштів на підвезення пацієнтів за направленням сімейного лікаря, організації відпуску лікарських засобів в амбулаторіях Балтського центру ПМСД в селах за програмою «Доступні ліки», передбачення додаткових коштів на придбання інсулінових препаратів (тих, що виділяє держава, недостатньо). Програмою також передбачається співфінансування з місцевого бюджету обласної цільової програми «Доступна медицина на 2018-2020 роки» із забезпечення переносними телемедичними комплексами ФАПів.

На сесії також затверджено низку програм: соціальної підтримки населення Балтської об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки «Захист і турбота» – у новій редакції, «Балтщина туристична» та «Сприяння розвитку громадянського суспільства Балтської об’єднаної територіальної громади» на 2019-2021 роки.
Переважна більшість питань стосувалася управління комунальною та земельною власністю ОТГ.
Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply