Сесія міськради: рік досягнень та понад 50 питань у порядку денному

На пленарному засіданні шістнадцятої чергової сесії міської ради VІІ скликання було розглянуто понад 50 питань. Більшість з них стосувалася управління комунальною та земельною власністю (у зв’язку з детальним обговоренням на депутатських комісіях, за пропозицією депутатів, рішення по них були прийняті пакетом).
Відкриваючи засідання, секретар міської ради Тетяна Матлашевська привітала народних обранців з річницею їх діяльності у статусі депутатів, зауваживши, що цей рік був доволі насиченим, чимало вдалося досягти, але є час для того, щоб зробити ще більше із запланованого на найближчі роки.
Першим на сесії було заслухано звіт начальника фінансового управління міської ради Лесі Паламарчук про виконання бюджету об’єднаної територіальної громади за дев’ять місяців 2016 року. За словами доповідачки, доходи Балтської об’єднаної громади за 9 місяців склали понад 106290 тисяч гривень, з них 47,4 млн. гривень – власні надходження, офіційні трансферти з державного бюджету (освітня, медична та базова субвенції та – на розвиток інфраструктури) – 58,8 млн. гривень. План надходжень виконано на 118, 5 відсотка, додатково отримано 7,4 мільйона гривень. Отже, порівняно з таким же періодом 2015 року, надходження зросли на 18,4 млн. гривень (67,9 відсотка).
Депутати внесли зміни та доповнення до бюджету, раціонально розпорядившись коштами, отриманими з перевиконання його доходної частини; затвердили Програму соціальної підтримки населення об’єднаної територіальної громади «Захист і турбота» на 2016-2017 роки (доповідала головний спеціаліст сектору соціальної політики міськради Наталія Гогу).
Одним з важливих рішень сесії стала ухвала про приєднання до європейської ініціативи «Угода мерів» (Covenant of Mayors for Climate and Energy). Приєднання громади до європейської ініціативи «Угода мерів» тягне за собою взяття зобов’язання щодо скорочення на своїй території викидів СОг (та, за можливості, інших парникових газів) щонайменше на 30% до 2030 року за рахунок заходів з підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Підписати угоду від імені Балтської міської ради за формою приєднання сесія уповноважила міського голову Сергія Мазура.
Депутати затвердили план діяльності міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік, прийняли рішення про розроблення містобудівної документації міста Балти та села Білине, надали дозвіл на розроблення детального плану території в межах міста Балти для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (інформував заступник міського голови з питань ЖКГ Федір Молодець). Але, через відсутність на сесії керівництва районного відділу поліції, відклали прийняття рішення про нову редакцію Програми профілактики злочинності та охорони громадського порядку на території Балтської об’єднаної територіальної громади на 2016 – 2017 роки «Безпечна Балтщина».
Рішенням сесії створено тендерний комітет міськради та надано згоду на безоплатне прийняття в комунальну власність територіальної громади м. Балти на баланс будівлі ДНЗ «Балтське професійно-технічне аграрне училище» з метою її використання за цільовим призначенням – розміщенням дошкільного навчального закладу без можливого відчуження даного об’єкта у приватну власність.
У роботі сесії взяли участь голова районної ради Олексій Пантілєєв та перший заступник міського голови, депутат районної ради Едуард Рабінович.

  • Людмила Шелих.
  • Leave a Reply