Стрілка на «Білці» або Небезпечні забавки молоді

Повертаючись до надрукованого

Про те, що бородата триповерхова недобудова райвідділу міліції у молодіжному середовищі Балти має назву «Білка», я дізналась вже після публікації в минулому номері «Вашого інтересу» матеріалу під страшною рубрикою «Ігри зі смертю». Це непевне місце дійсно користується неабиякою увагою місцевої молоді. Публікація так вразила, що ми негайно створили бригаду і вирушили ввечері в рейд.

Вхід відшукали одразу. Як тільки зайшли, відчули специфічний сморід «відхожого» місця. Навкруги – сміття. І тут майже одразу наткнулись на гурт дівчаток 12-14 років. Гарно одягнені (як виявилось, – з благополучних сімей), вони прийшли сюди «пофоткатись». Селфі у небезпечному місці?! Мимоволі вирвалось: дівчаткам тут – не місце! Директор центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Анатолій Хіміч поцікавився в однієї з дівчат:

– Екстрим? Тут страшне місце. Що ви тут робите самі? Що тут цікавого?Ви не боїтеся?

– Ми тут були цілою компанією, з хлопцями. Наші пішли на річку, а ми залишились пофоткатись. Це тепер модно!

– Модно? Тобі особисто тут подобається?

– Всі тут фоткаються…

– А якщо всі почнуть скакати з вікон, теж скочиш?

У відповідь дівчина засміялась:

– Ні!

Від однієї з дівчат було добре чути спиртним. Старший оперуповноважений кримінальної поліції у справах дітей Балтського ВП Владислав Андрюшков безпомилково визначив назву вжитого слабоалкогольного напою і розмова вже відбувалась в іншому руслі: записувалися свідчення про місце забороненого продажу та телефони батьків. Попереду на дорослих чекає не тільки неприємна розмова…

Після проведеної профілактичної бесіди за участю начальника служби у справах дітей Наталії Герасименко дівчат відпустили. А далі ми обстежили всі приміщення недобудови і були неприємно вражені небезпечними знахідками : використаними шприцами (серед них – свіжі!),купами недопалків,пластинами від пігулок, розбитими пляшками… Саме у вікнах цього приміщення раніше журналісти бачили хлопчаків, «щебет» яких було чути на все довкілля. А що, як торкалися тих шприців 10-12-річні хлопчики й дівчатка?!

На верхньому півповерсі під самим дахом виявили «паті». Кілька дорослих хлопців вживали пиво та міцні напої. Як пояснили– аби не в людному місці. Вони підтвердили, що діти тут часто бувають.

Спускатися сходинками без поручнів вниз було ще небезпечніше, ніж підійматися вгору. А діти ж тут гасають галопом!

Коли виходили з приміщення– мимо швидко пробіг молодик. Він «нирнув» у прохід і зник у недобудові.

А за кілька кроків нам зустрівся гурт неповнолітніх дівчат та хлопців.Запитуємо: «На «Білку» прямуєте?». Один з них весело підтвердив: «Ага!». Але, зрозумівши, хто перед ними, молоді люди почали заперечувати свої наміри відвідати «Білку», мовляв, знати про неї не знаємо. Після профілактичної розмови з працівниками служб, вони подалися в інший бік від недобудови. Ми, для певності, простежили за ними. Назустріч, вже з «Білки», вибіг «знайомий» молодик, ховаючи очі. Хто зна, що він там так швидко зробив…

Післямова. Редакція «ВІ» вдячна керівникам відповідних служб за оперативне реагування на нашу публікацію. У покинутій недобудові й раніше не все було благополучно. Але те, що це місце стало «модним» у молоді від… і до… (його назва – «Білка», виявляється, відома багатьом підліткам), з усього видно, стало й для них новиною. Які враження справило побачене?

 Владислав Андрюшков: «Будемо боротися з цим всіма силами. Ми всі бачили тут використані шприци , купи недопалків. Діти також все це бачать, можливо, беруть до рук, можуть заразитися. Тому, думаю, будемо часто відвідувати цю будівлю, бо тут є чимала небезпека для дітей та дорослих, підростаючого покоління. Будемо продовжувати рейди й вживати відповідних заходів. Рівень дитячої злочинності знизився порівняно з минулими роками. Але хочу відзначити, що в основному злочини неповнолітніми скоюються у стані алкогольного сп’яніння , після вживання навіть пива і слабоалкогольних напоїв. Продаж таких напоїв дітям заборонений. На юний організм вони мають негативний вплив і в такому стані діти не тямлять, як все відбувається. Батькам рекомендуємо слідкувати, коли підлітки повертаються ввечері додому, бо часто приходять після 10-11 ночі, що теж заборонено законом. Те, що відбувалось сьогодні ,– також правопорушення, будемо мати розмову з батьками».

Наталія Герасименко: «Прикро , що молодь обрала ці руїни місцем відпочинку. Це свідчить про те, що мораль, культура і духовність таких дітей, на жаль, дуже низькі. Подивіться, приходять сюди гарненькі дівчатка, «насолоджуються» оцим повітрям та страшенною антисанітарією і кажуть, що тут так «кльово»… Хочеться сказати й про батьків, які не цікавляться, як і де їхні діти проводять дозвілля. Чому від дітей пахне спиртним, цигарками, коли вони повертаються додому? Можливо, приходять пізно, а батьки не звертають уваги. Деякі батьки думають тільки про те, щоб дитина була нагодована та одягнена. Але виховання на цьому не завершується! Мають бути небайдужими й ті пересічні громадяни, які бачать, як з вікон цієї будівлі висовуються малолітні діти, граються тут».

Анатолій Хіміч: «Складається таке враження, що ситуація з молоддю з кожним роком погіршується. Аморальна поведінка, вживання спиртного, наркотичних засобів, тютюнопаління стають чи не загальноприйнятою нормою. Це біда всього нашого суспільства, те, що нав’язується ззовні, ллється з екранів телевізорів, є легкодоступним в Інтернеті. І тим дітям, які хочуть цьому опиратися, це важко зробити, бо проявляється стадність в колективі: це роблять всі. Тому будемо надіятись, що такі дії з нашого боку дадуть позитивний результат. Нехай підключаються й батьки ,допоможуть хоча б в нашому невеличкому місті цю ситуацію покращити, врятувати підлітків від смерті. Адже крім того, що вони вживають різні речовини, тут ще й травмонебезпечне місце: 2-3 поверхи нічим не огороджено ,можна( борони , Господи!) упасти і це може призвести до страшних наслідків. Хочеться, щоб дорослі не були байдужими, зупиняли дітей, не продавали їм спиртні напої».

Людмила ШЕЛИХ.

 

 

Leave a Reply