Суд заарештував Вадима Чорного – власника готелю «Токіо Стар». Серед загиблих – двоє молодих балтян…

Минулого понеділка Балта попрощалася з Ольгою Романюк та Миколою Кравченком, які загинули під час пожежі в одеському готелі «Токіо Стар». За інформацією, розміщеною на сторінці Балтської ОТГ у Фейсбуці, в місті та районі оголошено жалобу.
«Загинули молоді люди, сповнені любов’ю до життя, коханням та планами на майбутнє… Висловлюємо щирі співчуття родинам, які втратили дітей, і поділяємо біль втрати…», – йдеться в повідомленні.
Будівля трамвайного депо, яке перетворилося в готель «Токіо Стар», за документами реконструювали в складські приміщення. Про це стало відомо на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, – повідомляє «Думська».
«Ми підняли документи і знайшли п’ять декларацій, які видавала ще державна інспекція архітектурно-будівельного контролю, ліквідована в 2014 році. У всіх деклараціях вказані складські приміщення, і ніде не згадується готель або місце для проживання людей », – повідомив заступник директора департаменту ДАБІ в Одеській області Ігор Черкасов.
Після того, як в 2014 році інспекцію ліквідували, частина її повноважень перейшла департаменту ДАБІ Одеської області, а в 2016 році – управлінню ДАБК Одеської міської ради. За словами чиновника, з 2014 по 2016 рік ніяких звернень або скарг, а також заяв про переобладнання приміщень в готель не надходило.
За словами в.о. голови Одеської ОДА Світлани Шаталової, ця інформація може бути приводом для ще одного кримінального провадження – про правомірність виданих дозволів.
З червня 2011 по квітень 2014 р. начальником інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області був Петро Рябоконь – діючий віце-мер Одеси.
«Думська» поцікавилась у чиновника, чи не пригадує він ці декларації, і як вони реєструвалися інспекцією, яку він очолював.
«Ви приколюєтеся? Вісім років тому це було. Були документи, подавалися декларації декларативним методом. Перевірили їх, перевірили додані документи, повноту даних, все зафіксували, зареєстрували, і все. У 2011 році не було навіть закону, що передбачає можливість виходу на об’єкт, щоб перевірити декларацію. Людина приносить декларацію на нежитлові приміщення. Так вони і були все життя нежитловими приміщеннями. Фраз про зміну цільового призначення та реконструкції під готель там не було. Коли там з’явився готель – я не знаю. Я що, інспекція по готелям або головний отельєр міста? Я і зараз маю право не знати, що там готель. Давайте дамо слідчим органам все спокійно встановити і зробити свою роботу. Я діяв в рамках закону і не порушив його ні на один міліметр. Мене на допит не викликали », – заявив Петро Рябоконь.
За інформацією «Думської», власником колишнього трамвайного депо та готелю «Токіо Стар» є компанія «Майничі». Її керівник – одеський бізнесмен Вадим Чорний (затриманий за підозрою в порушенні правил пожежної безпеки, що спричинило загибель людей), а засновником значиться громадська організація «Центр захисту інвалідів» (Сергій Дурач і той же Вадим Чорний).
За інформацією «24 каналу», суд обрав запобіжний захід власникові одеського готелю «Токіо Стар», де у жахливій пожежі загинуло дев’ятеро людей. Його взяли під варту на 60 днів без права внесення застави.

Leave a Reply