Ювілей Балтської дитячої школи мистецтв відзначали всією громадою в ошатній кіноконцертній залі кінотеатру «Родина». Тут зібралась міська спільнота, аби зустріти 60-річний ювілей закладу, де народжуються і розквітають таланти краю. Великий творчий рід об’єднав музикантів та художників, викладачів та учнів, слухачів та митців, шанувальників культури і мистецтва.
Святковий вечір був зігрітий теплом рідної оселі, вщент наповненої дорогими гостями. На струнах життєпису горталися сторінки старих і нових сімейних альбомів духовної скарбниці. Під замріяні мелодії протікала історія закладу, що народився на теренах міста і оселився у старовинній будівлі посеред гомону віків. Кожен відчув, як іменинниця трепетно береже пам’ять про тих, хто творив її віхи історії, хто вилетів із рідного гнізда і своєю творчістю, своїм трудом прославляє балтське коріння на інших хлібах.
— Щиро вітаю колектив школи мистецтв зі славним ювілеєм і дякую за відданість улюбленій справі, за вашу сумлінну працю на ниві виховання юних талантів. Адже заклад відіграє надзвичайно велику роль в естетичному вихованні наших дітей та розвитку духовності громади. І ніщо, навіть ворожі ракети, не здатні затьмарити ювілейне свято мистецького фронту, – сказав, зокрема, голова Балтської МТГ Сергій Мазур і вручив сертифікат та квіти директорці школи Олені Заянчуковській (на знімку вгорі – третя ліворуч).
Ведуча заходу Олександра Закржевська з гордістю розповідала про ветеранів школи та про молоде покоління викладачів, про творчі здобутки колективу, який з завзяттям працює над удосконаленням викладацької майстерності. Особлива сторінка була відведена талановитим учням, якими школа пишається.
Вабила розповідь про те, як зерна майстерності, засіяні і зрощені на благодатному балтському грунті, квітнуть талантами у різних містах України та зарубіжжя, знаходячи своє місце під сонцем на великих і малих сценах, у викладацьких колективах.
Чимало з випускників, здобувши фах, повертаються до рідних стін Альма-матер і продовжують справу своїх викладачів, передаючи знання та підносячи на мистецьку вершину юні таланти. Тут навіть є сімейні династії, що свідчить про спадкоємність поколінь.
Ведуча вела барвистими дорогами минулого і сьогодення школи, творчими злетами і перемогами, високими здобутками і визнанням. Кожен відділ був представлений своїми корифеями – високопрофесійними, талановитими, інтелігентними, закоханими у свою справу. Всі вони віддані школі мистецтв і прагнуть її розквіту. А це надихає їх та учнів невтомно творити та діяти.
Як зазначила директорка школи, педагогічний колектив основним завданням визначає не тільки навчити дітей, а й віднайти у кожному учневі іскру таланту і дати їй розгорітися, пробудити в їхніх серцях духовність, любов і доброту. Підтвердженням цього став концерт, присвячений ювілею, який мережився цікавими розповідями про здобутки закладу, про особисте, про кумедні випадки. І, звичайно, добрим словом згадувались керівники школи та колеги, які відійшли в інші світи. Зала мала щастя споглядати прекрасні таланти учнів і викладачів. Приємно вражала розмаїтість репертуару, хореографічних постановок, музичних інструментів, творчих колективів та сольних виконавців. Ювілейний концерт став підтвердженням того, що у закладі зберігають та поширюють українську пісню, народні традиції, обрядові дійства. Також підносять українську естрадну пісню, високо цінують і виконують музичні твори української та світової класики.
…Це були миті щастя під час війни. Впродовж століть ворог залишається незмінним. А українці стають незламними Героями війни. Мистецтво разом із Збройними силами України і сьогодні тримало небо над Балтою. Затята росія накривала нашу землю ракетами, а балтяни повнили благодійну скриньку на ЗСУ.
Ці моменти ще раз засвідчили, що наша зброя – культура. І вона живе у серці кожного українця. Це ще один фронт, на якому ми переможемо!
Ще одна сторінка історії духовного закладу перегорнута. Пишемо нові, звитяжні сторінки краю!
Любов Кузьменко