Три запитання від читачів та редакції «ВІ» міському голові Сергію МАЗУРУ

Нещодавно відбулась прес-конференція міського голови Сергія Мазура, під час якої він відповів на низку запитань представників місцевих ЗМІ. Скориставшись нагодою, редакція «ВІ» отримала відповіді на три запитання від наших читачів.

Перше було від З.І.Скрипник, яка за направленням сімейного лікаря намагалась дістатися на лікарняний комплекс, але після півторагодинного очікування автобуса змушена була сісти у таксі.
Сергій Мазур зауважив, що будь-які зміни тягнуть за собою певні незручності. Це відбувається і у зв’язку з реформуванням медичної галузі. Тому потрібен час, аби суспільство сприйняло ці процеси. Стосовно проблем із транспортним сполученням до ЦРЛ, він пообіцяв розібратись у ситуації і надати відповідь в індивідуальному порядку. І справді, одразу після завершення прес-конференції, Зінаїді Скрипник зателефонував головний лікар КУ «Балтський центр ПМСД» Роман Колонтай. З’ясувалось, що в понеділок, на жаль, обмежений графік руху деяких рейсових автобусів у напрямку ЦРЛ. Увагою до себе та оперативністю реагування на звернення Зінаїда Іванівна задоволена, але пропонує запровадити регулярний рейс, який би рухався маршрутом «Центр ПМСД – ЦРЛ» та облаштувати автобусну зупинку неподалік від приміщення центру (колишня поліклініка).

Друге запитання. До редакції звернувся молодий балтянин, який від імені мешканців одного з мікрорайонів міста висловив невдоволення місцем, куди планується перенести полігон для твердих побутових відходів (між Балтою та Білиним).

– Існуючий полігон твердих побутових відходів по вул. Володимирській вже давно вичерпав свою проектну потужність. Тому прийнято рішення проектувати новий в рамках генерального плану на території Балтської об’єднаної територіальної громади, – відповів на запитання Сергій Мазур. – Справді, вивчалося питання щодо розміщення полігону в напрямку Білиного. Це досить далеко від села, але люди на сході висловились проти. Ми це врахували. Проте зауважу, щоб всі ми розуміли: політична проблема львівського сміттєзвалища, яка стала загальнодержавною, може стати техногенною проблемою будь-якого міста в країні, якщо цим питанням не займатись. Сьогодні – стратегічно – для завтрашнього розвитку міста потрібно вирішити дві проблеми: очисні споруди і полігон твердих побутових відходів. Вирішити, де їх розмістити. Їх можна винести і за 20 кілометрів від міста, але ми повинні розуміти, що за це все потрібно буде платити нам і нашим дітям. А це будуть чималі тарифи. Водночас, обидва об’єкти повинні давати стовідсоткову гарантію екологічної безпеки. Позиція людей тут важлива, але ще більш важливі вимоги держави, яка регламентує законодавчі норми. Якщо ми говоримо про нове будівництво, то мають враховуватись рівень грунтових та стічних вод, забруднення навколишнього середовища, викидів в атмосферу тощо. Це досить складний процес. І дуже добре, що у нас є вибір з 2-3 рекомендованих нам варіантів. Ми вже зупинились на одному з місць, яке можемо відвести під полігон. Це спільна виважена і узгоджена з проектним інститутом пропозиція. Місце відповідає всім вимогам і про перший варіант, який так не сподобався мешканцям, вже не йдеться. Коли буде прийняте остаточне рішення, ми його обов’язково озвучимо.

Третє запитання стосувалось долі недобудованого приміщення колишньої міліції, про яке вже не раз згадувалось, як про місце, де полюбляє перебувати молодь (як з’ясувалось, іноді – з ризиком для життя).

– Сьогодні ми в очікуванні рішення щодо чотирьох таких об’єктів. Це державна власність і ми не можемо туди вкладати кошти з міського бюджету. Питання болюче, але ми маємо підтримку в області. Як тільки будівлю буде передано у розпорядження міської ради, ми зможемо виділити певний фінансовий ресурс та більш предметно поговорити про її долю. Хочу звернути увагу й на інше. Ми побудували новий місток через Зозульку біля дитячої консультації, який сьогодні вночі хтось зруйнував. Поліція займається цим питанням. Я задоволений тим, що хоч на пляжі все збережено. Ви ж розумієте, все це не береться з нічого! У мене прохання до батьків: дивіться за своїми дітьми, пояснюйте. Треба цінувати те, що робиться для нас всіх.

З відповідей міського голови на запитання представників ЗМІ
1. – Хоча жит-
тя іноді вносить свої ко-
рективи, пріо-
ритетними у громаді зали-
шаются освіта, будівництво шляхів, охорона здоров’я та соціальний блок – культура і все, що з нею пов’язано. Станом на червень пере-
виконання міського бюджету станови-
ло близько 13 млн. гривень. Хоча це й чимала сума, але потреб набагато більше. Тому під час розподілу цих коштів намагались визначити найголовніше з поданих заявок від розпорядників бюджетних коштів, – зазначив Сергій Мазур, говорячи про складнощі з виконанням запланованого. Серед проблем з реалізацією, міський голова назвав питання, пов’язані з введенням у дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення містобудівної діяльності». Це ускладнило процес проведення робіт для підрядних організацій: доводиться впорядковувати проектну документацію.
– На жаль, це стосується й об’єктів освіти, які планували завершити влітку. В силу змін у законодавстві все буде зміщено на місяць – два, але однозначно це не вплине на якість освіти та навчальний процес. Ми передали повноваження і ресурси міським школам з метою їх децентралізації. Кожній школі на літній період – по 200 тисяч гривень. На що будуть витрачатися ці кошти – вирішуватиме саме керівництво шкіл, визначивши власні пріоритети. Крім того (поки що рішенням!), створено дві опорні школи: міська школа №1-ліцей та Березівська. При цьому ми повністю зберігаємо трудові колективи та потенціал шкіл з надією на додаткові фінансові ресурси з державного бюджету. Загалом, за розрахунками, наша громада отримає понад 3 млн. гривень на покращення якості освіти. Планується, зокрема, придбання шкільного автобуса для підвезення дітей з містечка МКК до школи №3, класів хімії, фізики, біології, географії, комп’ютерних класів, мультимедійних комплексів для міських та великих сільських шкіл.
2. Процес утворення госпітальних округів (в тому числі – на півночі області з центром у Балті) вже на стадії вирішення у МОЗ, – так прокоментував Сергій Мазур питання, яке хвилює багатьох балтян. – А поки що триває перехід вузькопрофільних спеціалістів на лікарняний комплекс. Глобальних проблем немає, виключно організаційні: центр ПМСД на чолі з головним лікарем Романом Колонтаєм та ЦРЛ на чолі з Олександром Бурлакою, в робочому порядку усувають недоліки, що з’являються в процесі роботи. Думаю, що протягом літнього періоду питання буде вирішено. Паралельно з цим триває капітальний ремонт приміщення колишньої поліклініки з перепрофілюванням її у амбулаторію загальної практики—сімейної медицини з окремим дитячим відділенням, службою диспансеризації. За прикладом ЦРЛ, амбулаторію буде переведено з комунальної установи у підприємство. Вона стане автономною структурою в системі медицини первинної ланки. Це – децентралізація закладів охорони здоров’я, на основі якої, сподіваюсь, запрацює система страхової медицини.
3. Придбано сучасний автогрейдер, який вже проходить технічний огляд перед початком робіт, – повідомив очільник громади хорошу новину, інформуючи журналістів з питань ремонту регіональних та комунальних доріг. Він також розповів про заходи щодо вирішення проблем з перевантаженими автомобілями.
– Ми спілкувались з цього приводу з представниками національної поліції в районі, з власниками та керівниками хлібоприймальних підприємств (елеваторів), великих та середніх товаровиробників. Є усні домовленості та гарантії, що навантаження фур здійснюватиметься згідно з діючими нормами. Керівництво поліції нас запевнило щодо здійснення контролю, а з представниками агробізнесу домовились, що вони також розуміють, на що витрачатимуться податки у разі руйнування доріг через перевантаження автотранспорту. Чи буде дотримано домовленостей між усіма учасниками (тими, хто везе зерно, хто приймає і хто контролює транспортний процес), стане очевидним під час жнив.
4. Комунальна сфера функціонує стабільно, але є проблема: недостатня кількість двірників, а також сміттєвих баків у місті. Зате оновлення парку комунальної техніки вже дало позитивний результат та значну економію бюджетних коштів, – зазначив міський голова, анонсуючи зміни, на які очікує базове комунальне підприємство «Балтакомунсервіс». В першу чергу вони будуть пов’язані з перебудовою системи роботи двірників, вивезення та утилізації сміття.
5. Йшлося під час прес-конференції також про перспективи будівництва спортивного комплексу в Балті (голова облдержадміністрації Максим Степанов дотримав свого слова: 3 млн. гривень цільових коштів направлено з обласного бюджету на початок будівництва), про ремонт приміщень колишнього кінотеатру та міського будинку культури. Відповів міський голова й на запитання щодо заходів з розчищення річки, запевнивши, що до осені, а то й до ранньої весни самозахоплені під городи ділянки вздовж берегів чіпати не будуть. Загалом, це проект, розроблений торік і розрахований на два роки.

Leave a Reply