УПОРЯДКУВАННЯ МЕРЕЖІ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ПЕРВИНКИ ВІДБУВАЄТЬСЯ ВІДПОВІДНО ДО КРИТЕРІЇВ, ВИЗНАЧЕНИХ СПІЛЬНИМ НАКАЗОМ МОЗ ТА МІНРЕГІОНБУДУ

На розширеному  засіданні медичної ради Балтського центру первинної медико-санітарної допомоги за участі керівників його медзакладів  та середнього медперсоналу  було підбито підсумки роботи  за минулий рік.  Участь у засіданні  взяли й  виступили міський голова Сергій Мазур, його заступник Валерій Желіховський та голова ветеранської організації Балтщини Марія Меланич.

Директор КНП «Балтський центр первинної медико-санітарної допомоги» Станіслав Чорний проаналізував виконання одного з основоположних документів, якими керується заклад – концепції розвитку охорони здоров’я об’єднаної громади на 2020-2022 роки «Доступна та якісна медицина в громаді», який містить п’ять напрямків. Один з них – «спроможна мережа надання первинної медичної допомоги (ПМД)».

Говорячи про це, Станіслав Чорний насамперед відповів на запитання, що тривожить наших читачів. За його словами, на територіях Балтської та Піщанської територіальних громад, які обслуговує центр ПМСД, розпочато процес упорядкування мережі закладів охорони здоров’я первинки. Він відбувається відповідно до критеріїв, визначених спільним наказом МОЗ та Мінрегіонбуду. Зокрема, передбачено, що медичні пункти мають формуватися в межах населеного пункту, чисельність населення якого становить  не менше 750 осіб, а відстань від закладу до інших населених пунктів – не менш ніж 7 кілометрів.

— Ми розробляли саме таку схему й намагаємось приводити  її у відповідність до вимог, всі  будівлі та споруди зберігаємо. Це важкий крок, але така ситуація не тільки на території Балтщини, – пояснив, зокрема,  директор Балтського ЦПМСД.- Але до формування спроможної мережі належить  не тільки сама мережа, а й забезпечення транспортом. Я вдний державі, що для покращення доступності та поповнення автопарку центру департаментом охорони здоров’я  виділено 2 автомобілі RENAULT Duster.

Незважаючи на труднощі технічного характеру, таки відбулося введення електронних медичної картки, рецептів, направлень. На черзі -електронний лікарняний лист. Створено й «телемедичний простір». Зокрема, для більш якісного обстеження сільського населення три валізи для телемедичного консультування отримали Білинська, Гольмянська та Обжильська АЗПСМ. На черзі – Піщанська та Пужайківська амбулаторії.  Однак, за словами головного очільника Балтської первинки, поки триває підключення до мережі високошвидкісного інтернету кожного населеного пункту обох територіальних громад, медзаклади використовують для зв’язку мережу телефонних операторів 4G.

Станіслав Чорний також торкнувся питання вакцинації проти коронавірусу, закликавши не довіряти чуткам, що точаться навколо цієї теми. Він особисто готовий вакцинуватися, адже добре знає, якими наслідками загрожує зараження цим небезпечним вірусом.

З аналізом фінансової діяльності виступила головний бухгалтер центру ПМСД Лариса Пахута.

Leave a Reply