У виставковій залі — Невичерпне джерело творчості балтщини

У Балтському історичному музеї відкрито незвичну своєю різноплановістю виставку робіт місцевих художників та майстрів декоративно-прикладного мистецтва, присвячену 30-річчю Незалежності України. За словами директора закладу Петра Ткача, головна ідея цієї виставки – показати багатогранність видів мистецтва, притаманних Україні та Балтщині.

На чільному місці розміщено світлини воїнів-земляків, що загинули, захищаючи Незалежність нашої країни на її сході. Їх пам’ять присутні на відкритті заходу вшанували  хвилиною мовчання.

…Виставка працюватиме до 10 вересня, тому кожен бажаючий може відвідати її  й вкотре упевнитись в тому, що творче джерело Балтщини – невичерпне.

Сьогодні стіни виставкової зали  прикрашають прекрасні вишивки Світлани Попельницької, Валентини Шаповалової, Наталії Марденової, Олени Бурдюжі; полотна талановитих художників Сергія Шендеровського, Бориса Кольцова, Алли Косогорової та Катерини Лемешової.

Приваблюють погляд й самобутні художні роботи Олени Дорош та витинанки Наталії Меленишин, різьба по дереву Федора Кольцова. Про нині покійну балтську майстриню Галину Кушнір нагадують її аплікації, виготовлені з соломки. Серед робіт, виставлених цього разу, є й нові відкриття для балтського глядача: вишивки Олени Бурдюжі та Валентини Шаповалової, в’язані іграшки Оксани Чижик. Цікаво, що її талант відкрився «завдяки» карантину, і саме за цей доволі короткий період вона вже створила чимало іграшок, які привертають увагу своєю схожістю з «мультяшними» героями.

Враженням від побаченого поділилась Наталія Шендеровська, також людина творча, дружина і мати талановитих художників Сергія Шендеровського та Анастасії Маліношевської:

— Сьогодні на творчому небосхилі нашого міста засяяла нова зірочка – Оксана Чижик з іграшками ручної роботи з улюблених казок і мультиків! Бездоганна творчість і майстерність, емоційна складова іграшок зашкалює, захоплення приголомшливе! Вона скромно розповіла про те, як їй відкрився талант, адже буквально рік тому навіть не підозрювала про нього. Наші діти негайно вибрали з усього побаченого Їжачка і Мавпочку, не розуміючи, що це не магазин, а виставка. Оксана з радістю погодилася зробити копії для дітей і ми з вдячністю будемо чекати. Бажаємо майстрині створення нових іграшок, а також затишних будиночків для них в дитячих кімнатах, адже це зроблено з Любов’ю!          

Людмила ШЕЛИХ

Leave a Reply