У міськраді сподіваються на зміни у бюджетному законодавстві

На дев’ятій черговій сесії міської ради, яка відбулася 16 квітня, було розглянуто 56 питань у порядку денному. Їх розгляд розпочали з внесення змін та доповнень до міського бюджету. За словами начальника фінансового управління Лесі Паламарчук, яка доповідала з цього питання, у запропонованому проєкті рішення передбачено збалансовані до потреб (згідно з чинним законодавством) доходи з видатками. Отже, депутати затвердили збільшення доходної частини бюджету на 6 млн. 670 тисяч грн., а видаткової – на 6 млн. 900 гривні (в тому числі – нерозподілені залишки коштів).

Коментуючи пропозиції з «внутрішнього» перерозподілу коштів, міський голова Сергій Мазур, зауважив, що це дозволить покрити боргові зобов’язання по видатках, але з нерозподіленого залишку залишається всього 300 тисяч гривень.

–  Це досить складний виклик. Ми очікуємо, що парламент таки прийме зміни до бюджетного законодавства, змінить формулу та закріпленняить право громад залишати не 60 %, а 65% надходжень ПДФО в місцевих бюджетах, – сказав очільник громади.

На його думку, від цього залежить дуже багато, в першу чергу – спроможність місцевих бюджетів та добробут громад.

Зі свого боку, громада постійно вишукує резерви для наповнення бюджету та задоволення потреб її мешканців. Сергій Мазур пообіцяв, що виявлятимуть недобросовісних платників податків: «Скоро будемо на засіданнях комісій із земельних питань та бюджету доводити до відома поіменно, в розрізі платників податків, так званих «народних героїв» Балтської громади».  

Leave a Reply