ФЕСТИНИ ЗАПАЛИЛИ ЛІХТАРИКИ

Балтяни та гості міста вперше здійснили масовий вихід «на природу», взявши участь у сімейному святковому заході «Фестини для родини». Фестиваль відбувся минулої п’ятниці на території так званого «Інвалідського парку». На чималій території, віддаленій від центру міста, було організовано різноманітні зони відпочинку, тож кожному знайшлося місце до душі. Одним подобалось фотографуватися, іншим – випробовувати свої сили у «підйомі на біцепс» чи армреслінгу, запускати повітряного змія чи спостерігати за процесом творення малюнків у локації «Містечко художників» під керівництвом викладача школи мистецтв Наталії Пінкіної. Хтось, зручно вмостившись прямо на травичці, куштував юшку, якою пригощали всіх охочих. Для любителів тут було розгорнуто й торгівлю солодощами.

Привернули увагу дорослих і дітей виступи вихованців спортивно-циркової студії «Грація» та юних дзюдоїстів. А  конкурсно-розважальна програма «Star Family», де змагалися чотири сімейних пари – Борсукевичів, Вдовиченків, Петренків та Свідерських разом з дітьми – розвеселила багатьох їхніх вболівальників. Адже конкурсантам довелося не тільки відповідати на запитання ведучих, відгадувати «кольорові» загадки, «заховані» у словах відомих пісень, а й з прив’язаними одна до одної руками (мами та батька), надягати кілька футболок на дитину, змагаючись на швидкість та кількість. Саме тут «народилися» рецепти нових коктейлів, зроблених матусями з підручних інгредієнтів. Їх склад потім вгадували глави сімейств. На завершення конкурсу пари змагалися в малюванні. За оцінками суддів, відрив конкурсантів був дуже малий, але переможною виявилась родина Свідерських (на знімку вгорі). Друге місце вибороли Вдовиченки, третє та четверте відповідно посіли сім’ї  Борсукевичів та Петренків.

Нагороди переможцям конкурсів, що відбулися під час фестин, вручав міський голова Сергій Мазур.

А потім дітей, яких виявилось чимало на святі, розважали аніматори. Завершилось свято шоу повітряних ліхтарів. Запущені в небо, вони казково мерехтіли полум’яними вогниками, прощаючись з учасниками родинного свята громади.

Вже традиційно під час подібних святкових заходів відбуваються ярмарки-виставки різноманітної продукції та виробів. Не випадково саме тут я зустріла Анжелу Панько, про творчість якої ми вже писали. Не змогла пройти мимо й повз виставки м’яких виробів мистецтва з живими очима. Їх автор – Наталія Кравченко. Розповідь про неї читайте у наступному номері «ВІ»

Сухови – Василь та Христина  – пропонували акацієвий медок та іншу бджолину продукцію з власної пасіки в селі Перейма. Розповіли по своє захоплення, яке не є для них основним заробітком, більше – хобі. Василь займається бджільництвом вже десять років. Починав з кількох вуликів, переймаючи досвід у знайомого, який приїхав у село з Балти. Тепер має зареєстровану пасіку до ста вуликів. Це дозволило отримати державну дотацію. Вирішив також підвищити свою кваліфікацію до професійного бджоляра: сам знайшов відповідний заклад в селищі Вороновиця Вінницької області, заповнив анкету і став слухачем курсів бджолярів, які успішно закінчив, отримавши свідоцтво.

Василь розповідає, що проблем з отруєнням бджіл у нього немає, адже з аграріями є повне порозуміння. Його завжди сповіщають про намір обробити поля.

Сухови кажуть: той, хто починає займатися бджільництвом, вже не захоче покинути цю захоплюючу справу.

Вся продукція, яку отримують з пасіки, цілюща. Тому й намагаються її популяризувати.

На прилавку я побачила бджолиний пилок. Василь розповів технологію його виготовлення. Пояснив, що отримують його з квітів за допомогою бджіл, використовуючи спеціальний пристрій – пилкозбірник. За словами пасічника,  оброблений бджолами пилок нормалізує внутрішню мікрофлору кишківника, тонізує весь організм. Споживається з медом або без нього – по одній чайній ложці натщесерце.

Людмила ШЕЛИХ

Leave a Reply