Що хвилює Одещину при формуванні нового адмінтерустрою?

Процес об’єднання громад, обсяг повноважень та врахування історичної спадковості — пи-
тання, що найбільше непокоять представників Одещини при формуванні нового адміністративно-територіального устрою області. Про це йшлося в ході тематичного «круглого столу» Української асоціації районних та обласних рад (УАРОР), у якому також взяли участь керівники райрад області та представники нацменшин.
На думку присутніх, сьогодні великою перешкодою у моделюванні спроможних районів є незакінчений процес об’єднання громад, що не дає чітко окреслити кордони. У свою чергу, деякі громади, що вже об’єдналися, є занадто дрібними.
Також Одещина вбачає проблему у невизначеності повноважень районної влади. Досі, за їхніми словами, незрозуміло, чим займатиметься районна рада, а чим — райдержадміністрація.
Присутні звернулися з проханням до експертів УАРОР, щоб ті при формуванні центрів спроможних районів звертали увагу на історичну спадковість.
Крім того, представник ромської організації Одещини зазначив, що поряд з децентралізацією, Україні необхідна судова реформа, а самі суди мають розташовуватись у центрах спроможних громад.
Нагадаємо, що «круглий стіл» організовано в рамках Проекту УАРОР «Моделювання адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні», що реалізовується за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».
Джерело:Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування.
_________________________________
Учасником заходу був голова Балтської районної ради Олексій Пантілєєв, який виступив перед присутніми, висловивши власний погляд на формування нового адміністративно-територіального устрою області, не погоджуючись з тим, що тут має бути лише чотири райони. Ми попросили Олексія Анатолійовича прокоментувати подію для наших читачів:
– Запропоновану Мінрегіонбудом модель поділу території Одеської області на 4 райони (заміть 26-ти) в наших умовах вважаю неправильною. Моя пропозиція – 7 районів. Вважаю, що це оптимальний варіант. Хоча мої опоненти доводили свою правоту тим, що створені центри надання адміністра-
тивних послуг дозволять згладити всі гострі кути щодо обслуговування населення. Але укрупнення районів передбачає розформування адміністрацій та створення виконавчих комітетів районних рад. Я вважаю, що нераціонально збирати виконком в радіусі 100 кілометрів (найбільший район з центром в Одесі з чисельністю населення у 1,5 мільйона мешканців). Як збирати виконком, сесію, якщо навіть в сільських радах це буває іноді проблемним? Я вже не кажу про інші, теж вагомі аргументи (про них ми вже не раз з вами говорили).
Наступна розмова у такому ж форматі відбудеться наприкінці вересня – початку жовтня. Але у мене було запитання до робочої групи облдержадміністрації: чому досі не оброблено подані пропозиції та не передано до Мінрегіонбуду? У відповідь я почув, що затримка за рішенням обласної ради, яка має затвердити перспективний план розвитку області з урахуванням об’єднання всіх територіальних громад на її території.
В чергове ми – в очікуванні прийняття потрібних рішень! Сподіваюсь, що здоровий глузд переможе і найпротяжніша Одеська область буде поділена раціонально.

Leave a Reply