Ювілейний матч спогадів

Рівно тридцять років тому балтські футболісти (команда «МКК‑1981») вперше отримали перемогу у Чемпіонаті області. З нагоди цієї події на стадіоні «Колос» відбувся матч ветеранів балтського футболу, в якому взяли участь чемпіони області 1989 року та команда теперішніх «молодих» ветеранів (віком від 47 до 52 років). Матч завершився з рахунком 6:4 на користь «молодих».
Привітали учасників святкового спортивного заходу міський голова Сергій Мазур та голова райдержадміністрації Роман Кацмаза.

Цікаво, що на стадіоні зібралося чимало вболівальників, у тому числі — свідків фінальної гри Чемпіонату області, який проходив у 1989 році в Балті. Прибули навіть з сіл громади та району.

Члени команди-чемпіона 1989 року, які цьогоріч прийшли відзначити спільну перемогу (воротар Валентн Рябополов, захисник Валерій Гусаров, капітан команди та захисник Анатолій Артеменко, півзахисники Віктор Вірченко та Володимир Глухов, нападники Валерій Мельник, Борис Глейзер та Костянтин Болік) пригадали молодість. Вони -частина історії балтського футболу.

— Від азартних вигуків тодішніх уболівальників гуділи трибуни так, що було чути у віськовому містечку. Вони захоплювались грою футболістів. Вболівали душею, — пригадує Анатолій Артеменко.
Серед нинішніх уболівальників, напевно, були й ті, хто тридцять років тому сфотографувався на згадку з чемпіонами області.

Капітан команди А. Артеменко висловив вдячність за допомогу у проведенні цьогорічного матчу керівництву об’єднаної громади та спонсорам Володимиру Древіцькому, Юрію Юрковському та Василю Гранчаку.
Згадували молодість, як грали. Дуже швидко пролетіли тридцять років.
Анатолій Артеменко згадує:

— У 1981 році відкрився МКК, на його базі утворилася наша футбольна команда. Керівником підприємства на той час був Анатолій Папонов. Команду забезпечили всім необхідним — від форми до інвентаря. Для поїздок виділявся «Ікарус» — найкращий і найновіший на той час автобус в окрузі. Наша команда виступала на першість області. У 1989 році директором комбінату став Олександр Плетньов. І команда при ньому посіла перше місце в області.Фінал, до якого увійшли чотири команди (з Балти, Ананьєва, Татарбунар та Роздільної), проходив у Балті. Для того, щоб його провести, потрібно було підготувати міський стадіон «Колос», адже він знаходився у такому стані, що гру високого рівня там було соромно проводити. На жаль, тодішня міська влада не докладала зусиль, аби виконати тут хоча б косметичний ремонт. Але завдяки спонсорам — основний — директор БМКК Олександр Плетньов (всі матеріали), голові колгоспу «Авангард» с. Гольма Євгену Кифоренку, директору «Міжколгоспбуду» Анатолію Папонову, директору СПТУ Володимиру Зятківському, керівникові шлях- дільниці Віктору Крупському та вже покійному командиру військової частини в с. Чернечому Всеволоду Захарову до початку проведення фіналу стадіон вже було не впізнати.

Два дні тоді на стадіоні «Колос» тривали змагання. У фіналі Балта грала з Ананьєвом і виграла з рахунком 3:1. Голи забили нападники Валерій Мельник та Віктор Верлан, а також капітан команди, захисник Анатолій Артеменко.

Команда отримала кубок, всі гравці — медалі. Кубок і Почесну грамоту вручив тодішній голова обласного Добровільного спортивного товариства «Колос» Олег Коваленко. Нагороди довгий час зберігалися в кабінеті директора БМКК.

Про все це з задоволенням згадали спортсмени- ветерани після товариського матчу з «молодими» своїми друзями.Рахунок 6:4- хороший результат!

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply