ЯК ОФОРМИТИ ЛІКАРНЯНИЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ?

✔️ Повномасштабне вторгнення Росії в Україну вплинуло на всі сфери життя українців. Одне з найпоширеніших запитань, які надходять від українців, стосується порядку оформлення листків непрацездатності під час війни.
✔️ Порядок формування листків непрацездатності не змінився.
Ви в першу чергу звертаєтеся за медичною допомогою і в разі наявності у вас тимчасової непрацездатності ваш лікуючий лікар формує про такий факт відповідний медичний висновок в електронній системі охорони здоров’я. Варто зауважити, що обов’язок формувати такі медичні висновки покладається безпосередньо на лікуючого лікаря.
✔️ Таким чином, не обов’язково окремо звертатися до лікаря первинної медичної допомоги для цього у разі, якщо медичну допомогу надавав лікар-спеціаліст. Так само як і не обов’язково подавати для цього декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу.
✔️ Після формування лікуючим лікарем відповідного медичного висновку він буде направлений до Електронного реєстру листків непрацездатності. У разі якщо ви є застрахованою особою та включені до Реєстру застрахованих осіб (тобто вами або вашим роботодавцем за вас сплачуються відповідні внески) – в ЕРЛН сформується листок непрацездатності.
✔️ Сформований листок непрацездатності буде доступний вам та вашому роботодавцю.
Для незастрахованих осіб листки непрацездатності не формуються, а документом, який підтверджує факт тимчасової непрацездатності, є сформований лікарем медичний висновок.
✔️ Якщо ваш лікуючий лікар не має технічної можливості сформувати медичний висновок в електронній системі охорони здоров’я він може відкрити вам лікарняний у паперовій формі.
❓ Як отримати виплату за листком непрацездатності?
Щодо отримання виплат за листками непрацездатності або допомоги по вагітності та пологах, то вони також можуть бути опрацьовані та здійснені роботодавцем у встановленому порядку.
Разом з тим, такі виплати можна отримати навіть якщо роботодавець не може опрацювати ваші документи та подати заяву-розрахунок за місцем розташування через бойові дії. Зверніть увагу, якщо ваше підприємство розташоване на території, де бойові дії не ведуться, а отже відсутні перепони для формування заяви-розрахунку, роботодавець має призначити вам допомогу у визначені терміни попри воєнний стан.
Із собою потрібно мати такі документи:
• паперовий листок непрацездатності або номер е-лікарняного;
• копії 1-4, 11-16 сторінок паспорта або сторінки з відповідною інформацією іншого документа, що посвідчує особу;
• довідку про присвоєння РНОКПП (реєстраційного номера картки платника податків).
На зображенні може бути: 1 особа
4
Поширили: 6
Подобається

Коментувати
Поширити

Leave a Reply