Є 26, а може стати 4: експерти УАРОР презентували нову мапу районів Одещини

Сьогодні, 25 вересня, експерти Української асоціації районних та обласних рад презентували місцевій владі Одещини нову мапу спроможних районів регіону.

У разі схвалення моделі, в регіоні може утворитися 4 райони: Одеський (1533,3 тис. осіб), Ізмаїльский (279,3 тис осіб), Білгород-Дністровський (281,3 тис. осіб) та Подільський (285 тис. осіб).

За словами експерта Олександра Данилекна, райони відпрацьовані на основі методики та пропозицій, що надавались до Асоціації.

Водночас, він зазначив, що не варто спекулювати на тому, що до нових райцентрів буде велика досяжність, оскільки майже всі адміністративні послуги надаватимуться в громадах.

Крім того, Олександр Даниленко додав, що сьогодні важливо нормативно забезпечити реформу.

«Вчора було засідання Правління Асоціації. На цьому заході було ухвалене рішення звернутися до Президента та Голови Парламенту з рекомендацією якнайшвидше ухвалити зміни до Конституції в частині децентралізації та комплексу іншого законодавства, щоб, зокрема, місцеві вибори пройшли на новій територіальній основі», — зазначив експерт.

«Також Правління підтримало рішення стосовно ресурсного забезпечення районних рад, території яких повністю покриті ОТГ», — додав Олександр Даниленко.

Нагадаємо, що за результатами обговорення, буде напрацьований відповідний законопроєкт про зміну та встановлення меж районів Одещини та поданий до КМУ.

Участь у заході беруть Голова Одеської обласної ради Сергій Паращенко, Заступник Голови Офісу Ради Європи Олена Литвиненко, Менеджер Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» Ольга Шевчук, Голова Відділу міжнародного розвитку  Посольства Канади в Україні Ешлі Малруні та Представник Посольства Канади Валерій Олійник.

Сьогоднішній круглий стіл відбувся в рамках Проєкту Української асоціації районних та обласних рад Моделювання адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні, що впроваджується за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Під час засідання виступив голова Балтської районної ради Олексій Пантілєєв.

Leave a Reply