⚡️Головне зі звернення президента Володимира Зеленського

▪️Вчора окупанти захопили в полон мера Мелітополя Івана Федорова. Громада міста вимагає його звільнення негайно. Я особисто телефоную світовим лідерам і буду телефонувати, аби вони показали, як можуть вплинути на цю ситуацію, зробити просту справу – звільнити одну людину, що уособлює всю громаду.

▪️Втрати російських військ колосальні. Динаміка втрат така, що можна говорити – це найбільший удар по їхній армії за десятки років. 31 батальйонна тактична група ворога втратила боєздатність. Здаються в полон групами, групами вертаються і додому.

▪️Цієї доби знову була відправлена гуманітарна допомога до Маріуполя. Ми будемо намагатися доставити їм допомогу. Українські війська гарантують тишу, аби мирні мешканці отримали їжу, воду, медикаменти, а також могли виїхати з міста.

▪️Також підготовлені гуманітарні коридори з Макарова, Бородянки, Тростянця, Сум, Полтави, Лебедина, Конотопа, Великої Писарівки, Краснопілля, Пологів, Токмака, Гостомеля, Козаровичів, Микуличів та Андріївки. Російська сторона повинна забезпечити тишу.

▪️Продовжуємо працювати над вступом України до Євросоюзу. Ще один міжнародний пріоритет – новий пакет санкцій від ЄС, щоб спонукати їх до миру. Їхня економіка не переживе цю війну.

▪️Кабмін узгодив повне скасування доданої вартості та акцизу на пальне – бензин, дизель. Тепер справа за депутатами ВР.

▪️Уряд ухвалив рішення про виплату компенсацій місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг для підтримки українських громад, що приймають переселенців. Громади мінімум 10-х областей отримають конкретні кошти від центральної влади.

Ukraine NOW

Leave a Reply