🏭 Уряд запускає програму евакуації підприємств із «гарячих» точок країни у безпечніші області.

Війну не виграти без працюючої економіки. Війську потрібен надійний тил. Програма покликана зберегти стратегічно важливі виробництва та робочі місця до повної перемоги України.

Хто може скористатися?
Будь-яке підприємство, яке перебуває у зоні ризику та активних бойових дій. Учасником може бути не лише велике виробництво, але й маленькі бізнеси з 10−20 людьми у штаті. Передусім допомогу держави для вимушеного релокейту отримають стратегічно важливі підприємства та підприємства, які виробляють товари першої необхідності (хліб та інша їжа, питна вода, одяг тощо) для забезпечення потреб цивільного населення, військових і бійців тероборони.

Як оформити заявку на евакуацію?
Власник або менеджер підприємства, яке не може працювати через воєнні дії, але хоче та може продовжувати роботу в іншому місці, може 👉 заповнити анкету (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_Yo5GlvfDv2kVGu5OgsWFv5I1R8-tlBXsOCKDRHkU6DHsJQ/viewform) з інформацією про підприємство — де розташоване, що виробляє, скільки працівників і членів сімей бажає перевезти, які приміщення, виробничі та логістичні ресурси потрібні для повноцінної роботи. За перші години публікації посилання вже активно збираються заявки, навіть з «найгарячіших» точок країни на кшталт Харкова.

Як відбувається розгляд і задоволення заявок?
Всі заявки збираються у таблиці та обробляються представниками Міністерства економіки, аби визначити відповідність підприємства критеріям пріоритетності. З усіма бізнесами, які подадуть заявку на евакуацію, обов’язково зв’яжуться.

Як відбувається перевезення бізнесу?
Після підтвердження заявки та уточнення всіх деталей, організаційна група з Міністерством економіки та відповідною військово-цивільною адміністрацією у західних областях України знаходять приміщення, які відповідають потребам для розгортання відповідного підприємства. Після погодження параметрів місця з підприємством, держава допомагає перевезти обладнання та працівників на нове місце. Для цього планують залучити як державні, так і приватні логістичні компанії. Кожне перевезення супроводжує відповідальний депутат або місцевий депутат-мажоритарник.

За матеріалами НВ (https://biz.nv.ua/ukr/economics/yak-evakuyuvati-sviy-biznes-z-garyachih-tochok-iniciativa-kabminu-50223743.html)

Leave a Reply