2018-й – визначальний в роботі ЦРЛ

Про роботу комунального підприємства «Балтська центральна районна лікарня» на тридцять сьомій сесії Балтської районної ради VII скликання звітував його головний лікар Олександр Бурлака. За його словами, 2018 рік був визначальним у роботі закладу, адже тут відбулося чимало позитивних змін. Це перший рік роботи відділення інтервенційної серцево-судинної радіології (з рентген-хірургічним блоком) обласної клінічної лікарні на базі Балтської ЦРЛ. Завдяки дороговартісному ангіографу, привезеному в Балту за сприяння міського голови Сергія Мазура, стало можливим надання спеціалізованої медичної допомоги жителям 8 районів півночі Одещини. Тож протягом 2018 року тут пролікувалося 320 пацієнтів з 8 районів, проведено 289 ангіографій (метод спеціального рентгенологічного дослідження кровоносних судин) та 83 оперативних втручання. Це не тільки кращі показники на фоні обласних, а й, в першу чергу , – врятовані людські життя. У майбутньому тут планується лікування ішемічних інсультів та проведення інших оперативних втручань, що дозволить покращити якість життя пацієнтів та попередити летальні наслідки сердцево-судинних хвороб.
Другою визначною подією Олександр Бурлака назвав затвердження постановою Кабінету Міністрів переліку та складу госпітальних округів, а також створення Госпітальної ради на базі госпітального округу №6, яку очолив голова Балтської районної ради Олексій Пантілєєв.
Минулого року було проведено аналіз роботи закладів, що знаходяться на території цього округу. За його результатами Балтську ЦРЛ визнано кращою. Отже є перспектива створення на її базі лікарні інтенсивного лікування 1-го рівня.
Головний лікар ЦРЛ також розповів про інші позитивні зрушення, котрі відбулися у закладі за підтримки голови районної ради Олексія Пантілєєва ( зокрема, ремонт гінекологічного відділення) , очільника об’єднаної територіальної громади Сергія Мазура, голови райдержадміністрації Романа Кацмази, сільських голів та депутатів місцевих рад. Сьогодні триває процес приєднання до нової системи фінансування за принципом «Гроші йдуть за пацієнтом» в рамках реформування вторинної ланки медичної галузі. Це дозволить надавати пацієнтам гарантований державою пакет безкоштовних медичних послуг. Вже готується документація для підписання відповідного договору з Національною службою здоров’я України. Але, за словами Олександра Бурлаки, лікарня потребує комп’ютерного забезпечення для переведення на електронний формат медичних карток, рецептів, направлень та лікарняних. Тому планується придбання необхідної техніки.
Головний лікар ЦРЛ говорив і про кадрову політику керівництва закладу. Так, лікарня є базовим закладом для проходження заочної частини інтернатури лікарів – інтернів. Укладений договір між КП «Балтська ЦРЛ» та Подільським медичним училищем для проходження виробничої практики студентів бюджетної форми навчання. Сьогодні тут проходять інтернатуру лікарі 11 спеціальностей з подальшим працевлаштуванням в ЦРЛ. Важливу роль щодо залучення фахівців є забезпечення їх житлом. Цього року планується завершити ремонт гуртожитку в центрі міста. Тут вже зроблено зовнішній ремонт, капітально відремонтовано дах, замінено вікна. Внутрішній ремонт передбачає повне перепланування приміщення: з 16 кімнат буде зроблено 8 квартир для комфортного проживання сімей медиків.

Leave a Reply