А ВІЗ І НИНІ ТАМ

ЦЮ ЗУСТРІЧ   з головою облдержадміністрації Сергієм Гриневецьким, його заступником Борисом Волошенковим та очільником Одеської дирекції АТ «Укрпошта» Сергієм Дроздом  ініціювали редакції  місцевих  періодичних видань та обласна організація Національної Спілки журналістів України (керівник – Юрій Работін). Розглядалось колективне звернення  редакторів газет області стосовно вкрай незадовільної доставки преси в містах і селах. Якщо така динаміка збережеться – люди просто перестануть передплачувати газети.

Відверто кажучи, учасників наради не задовольнили відповіді на їхні запитання й претензії керівника Одеської дирекції «Укрпошти» Сергія Дрозда та очільників служб підприємства, де сто відсотків акцій належать державі. Іхні графіки доставки преси вже пів року знаходяться в процесі оптимізації. «Укрпошта» отримала зовнішнє фінансування на своє реформування.Тепер 80 відсотків мережі  повинні бути прибутковими,  а цього немає, особливо в сільській місцевості. За словами С.Дрозда, головним для підприємства є доставка пенсій та соціальних виплат. Преса не займає домінуючих позицій. Він переконаний , що передплата падає не з вини «Укрпошти», в той же час змушений визнати, що створена у Вайбері група «Редакція- Пошта- Читач», де не один раз на день редактори інформують про масові випадки несвоєчасної доставки газет, які доводиться інколи тижнями розшукувати,  «нас сильно мучить». Сергій Дрозд заклопотаний, що бракує коштів на бензин для автопересувок. Потрібно обслуговувати 1297 населених пунктів, а вартість виїзду в одне село становить 1426 гривень. Певно,  ніхто на підприємстві не аналізував маршрути машин. Якщо говорити про Балтщину, то вони передбачають дуже неекономне витрачання пального. Автопересувка везе пошту , наприклад, сьогодні через Шляхове в Ракулове, а завтра- в Шляхове. Сьогодні в Березівку через Обжиле, а завтра – в Обжиле. Це можна сказати про Бендзарі й Андріяшівку, Немирівське і Перельоти, Пужайкове і Савранське та чимало інших сіл. Звідси й перевитрати. Наша редакція на початку року надіслала партнерам слушні пропозиції стосовно маршрутів, та хто ж їх врахував?

Голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький у своєму виступі розповів, що  робочий день  щопонеділка починає з перегляду газет , для нього це отримання достовірної інформації з місць, так би мовити, зворотній зв’язок. На його думку, газети не потрібно  об’єднувати у зв’язку зі створенням укрупнених районів. Має бути конкуренція, чим більше газет- тим краще. А місцеве самоврядування повинно сприяти вирішенню проблем поштового зв’язку в умовах оптимізації, співпрацювати з редакціями друкованих ЗМІ на договірній основі. «Укрпошті» та редакціям газет важливо  знайти компроміси в партнерських відносинах.

Сергій Гриневецький назвав інформацію  серед головних питань сьогодення. Звернув увагу журналістів  на проблеми. Зокрема, зниження якості освіти. Керівники вищих навчальних закладів доповідають, що через зниження  знань з хімії, фізики , математики тощо першокурсники не готові сприймати програмовий матеріал. Не краще й з гуманітарною сферою.15 років тому знання з української мови були набагато якіснішими, ніж тепер. Бракує  хороших педагогів, нема  бажаючих їхати працювати в сільську місцевість.

Турбує ситуація з підготовкою лікарів, особливо відколи запроваджено контракти. Звичайно, є унікальні особистості серед медиків. Але те, що відбувається в медуніверситеті, ставить під сумнів дипломи, які там видають.

Глава облдержадміністрації спинився також на безпекових  питаннях життя, дотримання гігієнічних норм, бо невідомо, як ковід вестиме себе далі, на питаннях платоспроможності ОТГ, екології, розвитку АПК, підготовки до 89-ї річниці утворення Одеської області.

ХХХ

На жаль, не встигли повернутися з Одеси додому, як почалися дзвінки стосовно НЕдоставки. Редактори інших видань  стурбовано висловилися в чаті  на кшталт «наша пісня гарна й нова, починаєм її знову».  Ми зателефонували до обласного  відділу передплати  і наведемо їх зміст для читачів «ВІ».

Валентина МАРТИНЮК з села Кармалюківка:

-Я 25 років пропрацювала на пошті, звідси на заслужений  відпочинок пішла, але такого безладу, як тепер ,  ще не бачила.12 лютого я мала отримати пенсію, а принесли її 19-го. Квитанції за електроенергію передають автобусом, а «Ваш інтерес» постійно доставляють з великим запізненням.

Оксана МОЛЧАНОВА з села Миколаївки Білгород-Дністровського району , після неодноразового втручання  працівників відділу передплати Одеської дирекції,  тиждень тому отримала  …перший, другий і третій номери «ВІ». Зате досі не принесли їй №6, 7, 8. Майте ж совість , партнери! Скільки ще нарад потрібно, аби ви відчули відповідальність за виконання своїх обов’язків?

Редакція «ВІ».

Leave a Reply