Балта відзначила своє 492-річчя зі справжнім українським весіллям, з кавою по-балтськи, балтським вальсом і веселим ярмарком.

Розпочалися урочистості  літургією в Свято-Успенському соборі, де разом з керівництвом міста і району були  присутні іноземні гості з Румунії, Білорусі, дві делегації з Молдови, а також представники екіпажу корабля «Балта», військових частин, учасники АТО і парафіяни.

 Потім всі відвідали костел св. Станіслава та Меморіал Слави, вшанувавши пам’ять воїнів, полеглих у Другій світовій війні та  у наші дні на сході України.

Кожен куточок міста був присвячений дню народження Балти, шумів різноманітними і цікавими святковими подіями.

У міському парку розгорнулась виставка народних умільців. Відбувся ярмарок, на якому були представлені страви української кухні, властиві територіальним громадам Балтської ОТГ.

Гості міста, представники іноземних делегацій встигли не тільки відвідати ярмарок, а й посадити дерева біля річки Кодими. Поруч було встановлено  флагшток з прапорами країн, з представниками яких у балтян зав’язались дружні стосунки.

У парку також було організовано безпрограшну лотерею та відкрито кав’ярню, де не тільки пригощали дуже смачною і ароматною кавою по-балтськи з жартами і примовками, але й дивували гостей оригінальною фотозоною «Квіти&Кава» із запахом лаванди та  безліччю інших квітів, призначених для щасливих людей. Таку оригінальну кав’ярню облаштував колектив міської школи- колегіуму  №3.

А на території  школи-ліцею №1 ім.Олеся Гончара відбулося справжнє весілля за українським обрядом з дотриманням народних традицій.

  Яскравою палітрою уздовж  вулиці Любомирської від міського парку і до центральної площі міста пройшла сімейна колона, у складі якої  були батьки з дітьми, дідусі й бабусі, для яких сім’я – це найцінніше і головне, що є в житті людини. Серед них – керівники міста і гості.

Центральна площа зустрічала колону «Балтським вальсом» – піснею, що  стала гімном міста.

З головної сцени привітали всіх присутніх керівники ОТГ та району,  представники Молдови, Румунії, Республіки Білорусь, керівники сусідніх районів, командир корабля «Балта», депутати всіх рівнів.

   Урочисто вручалися нагороди кращим людям міста,  ОТГ і району. Одними з перших голова Балтської міської ради Сергій Мазур запросив Олексія Мельника, який багато років очолював районну організацію Червоного Хреста,  та завідувача дитячого відділення Балтської ЦРЛ Миколу Затулу, яким присвоєно звання «Почесний громадянин міста Балти».

Щороку поповнюється список найрозумнішої та найталановитішої молоді, яка отримує звання «Гордість Балтської громади». Цього разу  його присвоєно наймолодшому енциклопедисту України Олександру Ткачуку, учениці 6-го класу НВК ЗОШ №1- ліцей ім. Олеся Гончара Антоніні Березовській, учневі 10-го класу НВК №3-колегіум Сергію Безуглому та спортсмену-волейболісту Дмитру Лойтаренку.

Надіслав своє привітання жителям Балти  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

І , звичайно ж, не обійшлося без красивого і смачного святкового торта.

Вир емоцій, круговерть почуттів викликав виступ Фелікса Шиндера (група «Деньги вперед»). Справжній одеський пісенний та мовний колорит підкорив балтян.

Наш кор.  

 Фотогалерея

Leave a Reply