Балта в полоні диму

Вже неодноразово до редакції телефонують мешканці Балти, як скаржаться на задимленість повітря. Це особливо некомфортно під час спекотної пори, коли у всіх відкриті вікна. «Дихати немає чим! Виглянула у вікно, а біля будинків в районі старообрядницької церкви валить дим від багаття. З іншого боку – така сама картина. Невже немає на них управи?!», – поскаржилась телефоном жіночка, яка представилась Валентиною. А 14 вересня – теж кілька дзвінків: над Балтою – справжній смог.

У відділі житлово-комунального господарства міської ради, куди ми звернулись за роз’ясненнями, пояснили, що смог на Балтою був спричинений підпалюванням міського сміттєзвалища. Загоряння сміття було ліквідоване силами міськкомунгоспу.

Але таке буває не щодня. Майже щодня труять димом балтяни самі себе та інших, підпалюючи на городах рослинні залишки. А це вже  – порушення правил благоустрою міста, яке тягне за собою штрафні санкції.

До речі,‎ при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.

Особливо шкідливий цей дим для хворих із легеневою патологією, яких у Балті – чимало.

Думаємо, над цим слід замислитися! А санітарній комісії міської ради – активувати свою роботу та оштрафовати порушників.

Leave a Reply