Балта – місто, що залишається в серцях назавжди

У центральному парку – масштабний ярмарок та етнофестиваль

Прямо біля центрального входу гостей зустрічали зі своїми мистецькими виробами народні умільці, самобутні майстри Балтщини. Вироби з бісеру і стрічок, мережива і дерева, соломки і ниток, картини і лики святих – все це було широко представлено талановитими людьми, завдяки яким оживають, оновлюються народні традиції.

Микола Тодоров

Серед святкового розмаїття у парку привертали увагу роботи Миколи Тодорова – різьбляра по дереву. Його роботи – справжні витвори мистецтва. Серед них – Свято-Успенський собор. Майстер розповів, що народився в с. Бандурове Гайворонського району , але Балта вже давно стала для нього рідною. Днями він відзначатиме 35-річний ювілей з часу, коли приїхав сюди і залишився назавжди. Різьбленням по дереву Микола почав займатися ще у школі, але у дорослому житті за буденними справами (сім’я, робота, за професією Микола – мельник), захоплення підзабулося і лише одинадцять років тому, після операції на серці, він знову взявся за улюблену справу. Найбільше задоволення умілець, за його словами, отримує, коли збирає конструкцію майбутнього виробу зі вже готових вирізаних з дерева деталей. У творчих планах Миколи Тодорова – виготовлення символу нашого міста – різьбленої балтської каланчі.

Бажаючі мали змогу взяти участь у різноманітних конкурсах та розвагах. Тут щедро пригощали відвідувачів, пропонуючи українські страви на будь-який смак у численних та яскраво оформлених корчмах.

В парку також відбувся великий концерт.Виступали самодіяльні артисти громади та зарубіжні митці. В тому числі два хорових колективи – самодіяльний народний козацький хор «Будьмо» та фольклорно-регіональний ансамбль с. Гольяново (Словаччина). Самодіяльних словацьких артистів привітав заступник міського голови Валерій Желіховський, вручивши колективу Почесну грамоту, написану словацькою мовою (знімок внизу).
Цікаво, що напередодні ввечері відбулася незабутня зустріч цих двох колективів.Вітальною піснею, з хлібом- сіллю зустрічали балтяни гостей.Спілкувалися без перекладача.Співали , витираючи сльози, про матерів, котрі довгі роки чекають синів з війни, про любов до рідного краю, про кохання , про виноробів, розумне вживання вина, веселих козацьких, жартівливих народних пісень.А пісня, як відомо, єднає серця, споріднені душі.Тож 5 жовтня в парку на ярмарку зустрілися, мов давні знайомі, вболівали за виступи одне одного, підтримували. Танцювали разом в дружньому колі під час музичної паузи.

Як і минулого року, запальні кармалюківці знову підготували веселий номер. Цього разу його було присвячено «фермерові», який «продав землю та придбав ставка» (на знімку). За тим, що з цього вийшло, спостерігало чимало глядачів, гаряче аплодуючи сільському колективові.
А який гарний танець «Ах, Одесса» підготували «моряки» Новопільського будинку культури!

 

Фрагменти свята:

Leave a Reply