Балта – це Україна!

ХВИЛЮЮЧИЙ патріотичний захід в кінотеатрі «Родина» днями було присвячено 31-й річниці Незалежності нашої країни. Для надання святу особливого піднесення, використано наявні технічні можливості, короткі відеофільми. На широкому екрані глядачі змогли побачити і відчути, попри трагічний час цинічної війни, розв’язаної російською федерацією, велич нашої держави, силу духу українського народу, «якого Правди сила ніким звойована ще не була» і ніколи не буде подолана.

Перед концертом ведучі попередили присутніх, що в разі повітряної тривоги дорослі й діти мають залишити приміщення і піти в укриття, а по її завершенню – повернутися назад. Сирена таки завила, сповістила про небезпеку, проте, на щастя, вже тоді, коли захід закінчився…

А СПОЧАТКУ прозвучав державний Гімн України, який присутні в залі виконували з великою шаною, стоячи.

Борці України відстоювали ідею державності в різні історичні епохи. У цій боротьбі народилася єдина нація. І сьогодні українці демонструють світові, що Україна відбулася як держава, здатна утверджувати демократичні цінності, відстоювати свободу та гідність, захищати свій суверенітет і територіальну цілісність, – розповідають ведучі. На сцену виходить зразковий хореографічний ансамбль «Балтська зірочка» і натхненно виконує український танець.

— На превеликий жаль, Україна у війні втрачає своїх щирих патріотів, військовослужбовців, мирних жителів, жертвами стають діти. Ми повинні пам’ятати їх, щоб ще більше цінувати рідну землю і Незалежність, здобуту ціною життів, – говорять ведучі й оголошують хвилину мовчання. В цей час на екрані демонструється відеоряд наших полеглих героїв – земляків. Вихованка дитячої школи мистецтв Юлія Слюсаренко виконує пісню «Герої не вмирають».

З гордістю називаються імена земляків, котрі за особисту мужність і самовідданість, виявлені в ході захисту державного суверенітету України, нагороджені орденом «За мужність» ІІІ ступеню: Ярослава Муравського, Сергія Затварніцького, Олександра Стрільця, Яна Мінькова. Орденом Данила Галицького відзначений Петро Майструк, який багато років служив на Балтщині. Свідомі своєї історії, традицій, спільної долі, звитяжного минулого і доброго майбутнього, ми боронимо свої землі, свій народ і свій європейський вибір. І точно переможемо!- продовжують ведучі. Під дружні оплески глядачів зі сцени звучить інструментальна композиція «Україна» у виконанні тріо викладачів Балтського педагогічного фахового коледжу.

До спільної боротьби проти російського агресора залучена велика кількість волонтерів. Потужний волонтерський рух організовано і в Балтській громаді. Сотні тонн гуманітарної допомоги відправлено на фронт та в деокуповані міста різних областей. В зону бойових дій спрямовано більш як 70 автівок різного призначення. Жителі громади виготовили тисячі кілограмів домашньої їжі, зібрали й доставили близько 100 тонн води для жителів Миколаєва. Сплели тисячі квадратних метрів маскувальної сітки. Передали військовим велику кількість амуніції, засобів спецзахисту, обладнання та спорядження. Опікуються особовим складом корабля «Балта».

Прозвучала на заході й щира вдячність міжнародним партнерам громади: жителям Гольяново (Словаччина), повіту Домброва Тарновського (Польща), литовським та латвійським друзям. А ще тим жителям Балтщини, котрі надали прихисток 2040 внутрішньо переміщеним особам ( з них 600 – діти).

Поряд з дорослими внесок у спільну перемогу роблять діти міста і сіл МТГ. Вони виготовляють сувенірну продукцію, продають овочі, фрукти, підіймають патріотичний дух піснями та листівками. Численній групі юних волонтерів міський голова Сергій Мазур вручив Подяки. Їм стоячи аплодувала зала. А сам Сергій Мазур, підійшовши до мікрофону, відчутно хвилювався. З 25 лютого, відколи очолює оперативний штаб при міськраді, йому є що сказати присутнім про виконану роботу, але не на часі. «Про все детально прозвітую після Перемоги»,- запевнив. Міський голова щиро подякував усім за підтримку ЗСУ, закликав підприємців вчасно сплачувати податки… «Кожен з нас у своїй справі – найкращий воїн.Тому ми щодня на крок ближче до Перемоги.

Бо ми велика родина єдиного, об’єднаного народу»,- сказав і запросив присутніх зробити свої посильні внески у виставлені на авансцені та в холі скарбнички допомоги ЗСУ.
Творчу програму свята продовжила виконанням пісні «Сім’я» родина Кравченків ( Віктор, Інна та їхня донька Дарина), тонкощі та красу східного танцю продемонструвала Ольга Коновська.

Далі розповіді ведучих про сучасну історію розвитку нашої держави на міжнародному рівні були яскраво проілюстровані на кольоровому екрані. Український характер захищати своє вкотре відчув весь світ. Україна отримала статус кандидата в члени Євросоюзу. На шляху до Перемоги Україна здобула, зокрема, першість і на культурному фронті – на наймасштабнішому музичному фестивалі «Євробачення – 2022». Переможна пісня гурту «Калуш» стала символом, який уособлює нашу Батьківщину, всіх матерів, котрі оберігають своїх дітей. Дуже зворушливо прозвучала «Стефанія» у виконанні вокально – інструментального ансамблю міського будинку культури (солістка Ольга Єроміна), підхоплена глядачами різного віку. А до виконання ансамблем пісні «Ой у лузі червона калина» на фоні відео про зруйновані міста і села підключилися талановиті викладачі школи мистецтв Олена Заянчуковська та Олександра Закржевська. Біль втрат, ненависть до ворогів і любов до своєї країни, оптимізм і віру в завтрашній день – ось що несе «червона калина» до сердець людей. А ще те, за словами Ліни Костенко, що «Україна – це супер і ексклюзив. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни». Особливо якщо має таких талановитих дітей! Фінал заходу у виконанні юних українців «Балтської зірочки» був просто чудовим.

Тетяна АЛЕКСЄЄВА

Leave a Reply