Балта: COVID-19 – відлік розпочато

За інформацією відділу епіддосліджень ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України» 5 травня 2020 року в м. Балта та селах громади зафіксовано пятнадцять позитивних результатів ПЛР-тестування на COVID-19. Нові позитивні ПЛР-тести зареєстровано у колі контактних осіб з першого вогнища захворювання, що знаходяться на самоїзоляції.

— Медичний персонал КНП «Балтський центр ПМСД» здійснює медичний супровід хворих та моніторинг стану здоров’я контактних осіб. Вчергове звертаємось до жителів міста і району, а особливо тих, хто прибув з інших країн чи територій (районів) України, де зафіксована місцева передача інфекції, з проханням дотримуватись правил карантину, а у випадку проявів вірусних захворювань не займатись самолікуванням, звертатись за консультацією до свого сімейного лікаря або до Call-центру Балтської АЗПСМ за тел. 0999024222 з 8-00 до 21-00 щоденно»,- повідомляє директор Балтського центру ПМСД Станіслав Чорний.

Станом на 5 травня в області – 505 підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

Щодо ситуації в Подільську детально інформував голова облдержадміністрації Максим Куций. Ця інформація важлива з огляду на результати вжитих заходів та аналіз причин спалаху інфекції серед подільських медпрацівників.

«За даними експертів «медицини катастроф», відряджених до міста, такий спалах стався через відсутність якісного обліку інфікованих та контактних осіб, незадовільну роботу сортувального майданчика та неконтрольоване потрапляння пацієнтів з COVID-19 до лікарень. Разом із несерйозним ставленням багатьох мешканців міста до обмежень, це призвело до 123 підтверджених випадків захворювання. За таких умов говорити про пом’якшення карантину – зарано», – пише очільник облдержадміністрації на своїй сторнці у Фейсбуці.

Також попри жорсткий карантин, окремі медики подільських лікарень, які працювали з хворими на коронавірус пацієнтами, самовільно залишали робочі місця та поверталися додому, наражаючи на небезпеку своїх близьких.

В результаті Подільський район продовжує «тримати лідерство» за кількістю виявлених випадків зараження на коронавірус (станом на 5 травня – 224). За словами головного санітарного лікаря області, однією з причин стрімкого зростання зараження на коронавірус є безсимптомний перебіг захворювання (у 10% осіб з підтвердженим діагнозом).

Всі медичні працівники Подільська протестовані на коронавірус. З 1 травня подільські лікарі з негативними результатами ПЛР-дослідження надають медичну допомогу соматичним хворим на базі КНП «ЦРЛ Подільського району». Міська лікарня продовжує приймати пацієнтів із підозрою на COVID-19, районна лікарня — соматичних та ургентних хворих.

В БАЛТІ робиться все для того, аби потрапляння пацієнтів з COVID-19 до лікарень було контрольованим. Забезпечується суворе дотримання санітарно-епідеміологічного режиму та вимог до обсервації співробітниками лікарні, які контактують з пацієнтами, хворими на COVID -19 або його підозрою.

Все інше, що залежить від нас з вами, шановні читачі, ми теж, сподіваємось, будемо робити, дотримуючись карантинних норм та обмежень. Маємо пам’ятати, що COVID-19 передається тільки від людини людині, що торкатися очей, носа та рота можна лише ретельно вимитими руками, що коронавірусом можна заразитися, якщо не дотримуватися дистанції від 1,5 метра. І, головне, ми особисто впевнені, що тих, хто з гумором дивиться на ситуацію і розумно поводиться у громадських місцях, COVID-19 не страшний.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply