Балтський міський голова Сергій Мазур та його заступник з соціальних питань Валерій Желіховський беруть участь в роботі конференції «Україна на шляху децентралізації освіти»

Організаторами конференції, за підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», виступили Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Захід зібрав педагогів, директорів шкіл, представників обласних департаментів освіти та представників громад з усієї України.

Конференція проходить у форматі трьох сесій:
1. Децентралізація освіти.
2. Управління освітою на місцевому рівні.
3. Паралельні обговорення в групах:
4. Фінансування освіти.
5. Моніторинг освітньої галузі.
6. Опорні школи.
7. Автономія школи та вчителя.
«Корисний досвід отримуємо під час роботи конференції, – зазначив Сергій Мазур. – Розуміємо основні стратегічні напрямки освітянської політики, які, напевно, будуть впроваджені і в Балтській громаді».

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час конференції «Україна на шляху децентралізації освіти» наголосив: «У громадах необхідно створити єдиний освітньо-куль-турно-спортивний простір. Сьогодні освіта без культурного простору, без наповнення змістом наших традицій є неповноцінною. Тому формат «Народного будинку» має бути вбудований в освітній простір та інфраструктуру громади. Це не лише бібліотека або місце зустрічі жителів, це можливість відродження й укорінення культурних цінностей, традицій громади. Крім того, біля
опорних шкіл ми бачимо розбудову й спортивного простору. Переконаний, що створення у громадах єдиного освітньо-культур-но-спортивного простору – необ-хіднаумова для того, щоб наші діти виросли патріотами, освіченими й конкурентоспроможними».

Школа як центр громади є основою успішної децентралізації, а Уряд сприятиме розвитку опорних шкіл та допомагатиме об’єднаним територіальним громадам розвивати якісну освіту. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на відкритті конференції «Україна на шляху децентралізації освіти».

Вона наголосила, що в освітній субвенції на 2017 рік закладено 200 млн. гривень на автобуси для опорних шкіл, 300 млн. грн. – для навчальних закладів об’єднаних територіальних громад та ще додатково 300 млн. грн. на обладнання кабінетів для вивчення природничих наук в опорних школах.

«Ми хочемо спонукати об’єднані територіальні громади розвивати успішну освіту. Нам потрібна школа, побудована на партнерстві між батьками, учителями та дітьми. І головне – школа має стати центром громади», – додала Лілія Гриневич.

Leave a Reply