Балтський спорткомплекс – «движ» всеукраїнського масштабу

На території комплексу ще йшли останні приготування: прибирались рештки будівельних матеріалів, на тенісному корті робилася розмітка, виставлялися останні «штрихи» на оглядовому майданчику тощо. А у самому приміщенні комплексу вже все готове для прийому спортсменів та організації масштабних змагань не тільки обласного, всеукраїнського, а й міжнародного рівнів: великий спортивний манеж (50 х 25 м) для занять різними видами спорту; електронне обладнання (табло); місця для вболівальників на 300 місць; роздягальні, душові, масажний кабінет тощо. Все передбачено й для занять силовими видами спорту: є прекрасно обладнані тренажерна зала та майданчик на території закладу. І, що теж дуже важливо, новий спортивний об’єкт є доступним для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Спортивно-оздоровчий комплекс в Балті (закладка капсули відбулася ще у 2012 році) добудовано! І хоча урочисте відкриття заплановане на п’ятницю, 12 вересня, з понеділка тут вже розпочалися тренування дорослих та юних спортсменів. Особливо це важливо для команди волейболісток СК «Балта», адже вперше за всю історію українського волейболу саме тут відбудуться перші матчі стартового туру Чемпіонату України 2020-2021 рр.

Про це та інше розповів нашому кореспонденту під час зустрічі у майбутньому «епіцентрі» важливих спортивних подій директор СК «Балта» Сергій КОЛЬЦОВ.

Сергію Вікторовичу, мрія збулася: спортивно-оздоровчий комплекс вражає, в першу чергу, своєю залою.

— Так. В Одеській області спортивні зали такого рівня є лише в Балті, Роздільній (трохи менша, але теж хороша), Чорноморську, Южному та Одесі.

— Як зміниться спортивне життя громади з відкриттям комплексу?

— Кардинально. Ми відразу виходимо на зовсім інший рівень у спорті. От коли у нас кінотеатр відновили, відпало бажання їздити до Одеси в кіно: ті ж фільми йдуть у прокаті в Балті, але за менші гроші. До того ж , не потрібно витрачати час та кошти на дорогу. Увечері всією сім’єю прийшов до кінотеатру, подивився хороший фільм у тій самій якості та в таких самих комфортних умовах. Все! У цьому аспекті ми теж – на рівні будь-якого обласного центру. У нас є спортивний комплекс, є професійна команда волейболісток, наші діти беруть участь у чемпіонаті України і відтепер вже будемо приймати змагання такого рівня у нашій спортивній залі. Балтяни зможуть дивитися їх, не виїжджаючи за межі міста. З цього приводу було чимало скептиків у соцмережах. Але це факт: можете пересвідчитися, зайшовши на сайт Федерації волейболу України. Відбудеться 4 зональних змагання: у Вінниці, Харкові, Кам’янському (Дніпродзержинську) та Балті. Ми вже готуємось 24-27 вересня до прийому двох команд вищої ліги з Одеси та Полтави. Кубок України – найвищий рівень змагань. Хто б що не говорив, але Балта ніколи ще не приймала у себе ігри такого рівня.

— Чи виправдалися сподівання щодо команди волейболісток?

— Все – здорово! Те, що хотіли у минулому сезоні, ми отримали. Основне – безцінний досвід, бо по суті 15-річні діти грали у дорослій Лізі. Зрозуміло, що багато не виграли: посіли 16 місце з 18 професійних команд. Але й не останнє – вже добре. Ми отримали досвід, побачивши, як Ліга «живе», бо поки на собі не відчуєш, не зможеш зрозуміти, що там взагалі відбувається. І, головне, спортивний клуб «Балта» «заявив» про себе: команда – стабільна, є нова спортивна зала, створено всі умови для професійного росту. І дивіться, нам вдалося залучити у команду топ- гравця української суперліги, майстра спорту з волейболу ,нашу землячку Ольгу Власову. Вона – призер міжнародних турнірів, учасниця Чемпіонату Європи, гравець вінницької та львівської команд найвищих дивізіонів України. Минулий сезон вона відіграла у Вищій Лізі Азербайджану, була капітаном команди «Муров», яка стала срібним призером змагань. Впевнений, що, як мінімум, половина клубів суперліги не відмовилася б від її послуг! А вона погодилася грати у нашій команді, причому за дуже скромні гроші. Я досі собою пишаюся за те, що вдалося підписати з нею контракт. Дякую Ользі, що вона погодилася. Крім неї ми підписали договори ще з кількома професійними гравцями для посилення інших позицій команди, зокрема, центрального блокуючого. Так, запросили до Балти призерку міжнародних турнірів Дануте Стравінскайте, яка останніх 5 років відіграла в команді Вищої Ліги в Чернівцях. Вона не тільки гратиме в команді, а й працюватиме тренером. Як і ще дві професійні спортсменки, котрі поповнили ряди команди у поточному сезоні, підписавши контракти з СК «Балта». Це ще одна волейболістка з Чернівців – Ольга Качур, яка має досвід гри у Першій та Вищій Лігах України, є призером міжнародних турнірів. А також Тетяна Гращенко – спортсменка з великим досвідом (в тому числі – міжнародним): крім Черкаської команди «Златогор», яка виступала в українській суперлізі, дівчина довго грала за кордоном у Китаї, Казахстані та Німеччині.

— Залучаючи до клубу професійних спортсменок з інших міст, маєте ще й житлом їх забезпечити…

— Так, ми винайняли для них житло. Але на баланс клубу для облаштування гуртожитку вже передано п’ятикімнатний будинок по вулиці Львівській, що належить міській раді. Тут є кухня, душова, туалет. Можна облаштувати дво- та трикімнатні службові приміщення для проживання спортсменів. Ми вже замінили вікна та робимо ремонт власними силами. Матеріалами забезпечує міська рада.

— Чия ідея облаштування тренажерної зали на комплексі?

— Ідею подав міський голова Сергій Мазур. І це зрозуміло: завдяки Олександру Горожанкіну в Балті бурхливо почали розвиватися силові види спорту. Наші спортсмени перемагають у всеукраїнських, міжнародних змаганнях, а Балта звично значиться у календарі змагань Федерації багатоповторного жиму України. До того ж, у нас підростають юні баскетболісти, вони вже тепер перемагають в чемпіонатах України. З 14 років теж почнуть серйозно працювати в тренажерній залі. Інакше не зможемо отримати результат, який хочемо бачити на виході. А як вимагати від тренера результатів, якщо немає всіх умов для роботи?!

— Протягом останніх років чимало зусиль, коштів було вкладено в облаштування міського стадіону. З введенням в дію спортивно-оздоровчого комплексу він не відійде на другий план?

— Ні, звичайно. Стадіон – літня база, спортивний комплекс – зимова. Тобто буде забезпечено повноцінний цикл тренувань: п’ять місяців (з початку травня по кінець вересня) працюватимемо на стадіоні, 7 місяців – у залі спорткомплексу. Вона –багатофункціональна: можна проводити змагання та тренуватися з трьох видів спорту: баскетболу, волейболу і футзалу. У кожного – своя розмітка (обмеження) зон. Зала легко ділиться спеціальною шторою навпіл, що дозволяє проводити одночасні тренування.

— Нові майданчики теж використовуватимуться для змагань та тренувань? Скільки їх?

— Побудовано два мультифункціональних спортивних майданчика, призначених для двох-трьох видів спорту. Один – на стадіоні, другий – на території міської школи №1-ліцею. На території спортивного комплексу облаштовано тенісний корт – тільки для тенісу.

— Хто може користуватися майданчиками?

— Не знаю, як на території школи, а на стадіоні доступ до майданчиків вільний: всі можуть приходити. Звичайно, якщо немає планових тренувань.

— А вони проходитимуть регулярно?

— Звісно. Мультифункціональний майданчик саме й зробили для того, щоб там тренувалися баскетболісти та волейболісти.

— Про тенісистів у Балті не було чути, а на комплексі з’явився чудовий тенісний корт…

— Теніс – ідея мера. Він поставив завдання перед нами розвивати ще й такий індивідуальний вид спорту. Але облаштувати тенісний корт – це 20% роботи, хоча й коштує півтора мільйона гривень. А от знайти фахівця, який буде набирати команду, тренувати – така проблема! Я просто шукав, розпитував: хто хоч трохи розбирається у тенісі? Але в Балті цей вид спорту ніколи не практикувався. І все ж нам пощастило: коли розговорились з Дануте Стравінскайте, виявилось, що вона грає й у теніс. Тому набиратиме та тренуватиме команди тенісистів. Це доволі складний вид спорту, отож набиратимуться діти, починаючи з четвертого класу.

— Кого цього року набираєте?

— Плануємо набрати п’ять груп: дві з тенісу, по одній – з футболу, волейболу і баскетболу. Група волейболістів буде формуватися з дівчаток та хлопців так, щоб з часом розділити її на дві. Тобто фактично це буде шість груп, клуб поповниться ще 60-70 дітьми. Я хочу, щоб з малюками працювала доросла команда волейболістів: Ольга Качур буде очолювати, інші дівчата їй допомагатимуть. Відповідатиме за все Сергій Власов, як старший тренер. Думаю, дітям буде цікаво. Тренер Іван Белюга вже набирає групу футболістів.

— Що зі спортивними класами, створеними на базі школи №2-гімназії?

— Спорткласи як працювали, так і працюють. Команда хлопчиків-баскетболістів гратиме у Чемпіонаті України. Вони вже з понеділка з 8:00 ранку почали тренування у новій спортзалі.

— Чи можете на даний момент сказати, що все необхідне для тренування професійних гравців вже зроблено?

— Ні. Нам ще потрібен критий манеж з «дуйками» для обігріву на території тенісного корту, аби футболісти могли тренуватися взимку. Використання спортивної зали для цього – трішки неправильно. І з тренуванням тенісистів з початком холодів теж почнуться проблеми: доведеться проситися до спортзалів міських шкіл.

— Наскільки реальним є втілення ідеї з манежем?

— Наскільки це реально для нашого бюджету? 4 мільйони гривень. Гадаю, що цілком реально: цього року у спорт вкладено більше. Якщо все буде нормально з наповненням бюджету, бізнес процвітатиме і сплачуватиме податки, а керівництво міської ради та депутатський корпус підтримають ідею, тоді все вийде.

— Назвіть, будь ласка, головну «фішку», пов’язану з відкриттям спортивного комплексу.

— Основна «фішечка» – те, що з 12-го вересня (урочисте відкриття комплексу) у нас буде місяць відкритих дверей. Розпочнеться він з волейбольного матчу між балтською та одеською командами. Потім відбудеться баскетбольний турнір з участю чотирьох команд: з Балти, Миколаєва, Южного та Одеси. Далі – Кубок України з волейболу, про який я вже говорив. На початок жовтня заплановано футзальний турнір. Тобто кожні вихідні у нас буде «движ» всеукраїнського масштабу.

— Як карантин вплинув на роботу спортивного клубу?

— Ніяк. Все, що планували, ми, в принципі, провели: три пляжних турніри найвищого рівня з волейболу, футзальний турнір тощо. Футболісти як грали товариський матч, так і грають. Єдине, що ми з баскетболістами нікуди не їздили. Останню офіційну гру вони зіграли наприкінці лютого. Ми не поїхали в Коблево на міжнародний турнір, хоча він таки відбувся. Ми були готові їхати (гроші в бюджеті на це закладено). Поїхав би не тільки спортклас баскетболістів, а й інші команди – волейболістки, дзюдоїсти. Побули б там тиждень, оздоровились, біля моря позасмагали, але батьки відмовились через коронавірус. Загалом застою немає: тренування проходять на свіжому повітрі. Зрозуміло, що з переходом до спортивної зали вживатимемо жорсткіші карантинні заходи. Антисептичними засобами ми забезпечені за рахунок міського бюджету.

— Ваші побажання на завершення нашої розмови?

— Щоб карантин закінчився, а у наших підприємців, фермерів все було здорово з бізнесом, і вони мали змогу платити податки та нам допомагати. І тоді, повірте, ми покажемо, що таке Балта на всеукраїнському рівні.

Бесідувала Людмила ШЕЛИХ.

 

Leave a Reply