Балтський суд взято під надійну охорону

З ПОНЕДІЛКА цю установу охороняє підрозділ територіального управління Служби судової охорони в Одеській області. Його основне завдання – підтримання громадського порядку, недопущення проявів неповаги до суду та виконання функцій щодо державного забезпечення безпеки всіх учасників судового процесу (в тому числі -особистої безпеки суддів та членів їхніх сімей).
Про це розповів заступник начальника територіального управління Служби судової охорони в Одеській області, полковник Дмитро Батістік.
— Пункт пропуску забезпечений металодетекторною рамкою, у працівників служби є ручний металошукач, що дозволяє перевіряти громадян, аби унеможливити занесення до суду заборонених предметів (травматичної та вогнепальної зброї, газових балончиків тощо), – сказав він.
За словами Дмитра Батістіка, особовий склад добирається з числа колишніх військовослужбовців, нацгвардії, прикордонників, тому, хоч службі судової охорони 4 квітня виповнився всього рік, але за цей короткий період особовим складом зроблено чимало у тих судах, які вже взято під охорону. Тільки протягом першого кварталу поточного троку у громадян було виявлено та недопущено пронесення до суду 852 небезпечних предмети, з них 218 пристроїв для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, 227 балончиків з речовиною сльозогінної дії, 381 ніж. Він висловив сподівання, що громадяни з розумінням поставляться до охорони. На період карантину особовий склад забезпечений всім необхідним.
Балтський суд – дванадцята установа в області, взята під охорону. Його керівник Оксана Ільніцька зазначила, що діяльність Служби судової охорони унормована Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Вона висловила сподівання, що така співпраця буде на користь всіх учасників судового процесу.
— Це дуже актуально, адже часто ми є свідками того, що в органах судової системи трапляються різні інциденти. Нерідко бувають повідомлення про замінування приміщень судів, прояви агресії та неповаги до суду під час судових процесів тощо. Тому така охорона сприятиме , аби не було зірвано судові процеси, а відвідувачі та працівники суду почували себе у безпеці.
Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply