Балтські парафіянки несуть людям мир, спокій, віру і надію

Консолідація зусиль релігійних, громадських організацій та органів публічної влади у вирішенні проблем, пов’язаних з насильством на ґрунті релігійної та національної упередженості стало головною темою обговорення за «круглим столом», який відбувся у конференц-залі адмінбудинку за участю представників різних конфесій та владних структур міста і району.
Перед його учасниками виступила голова громадського руху «Віра, Надія, Любов» Тетяна Семикоп (організатор заходу, м. Одеса), яка зауважила, що на засідання недаремно запрошено в основному жінок-парафіянок різних церков, які діють на території Балтщини, адже в рамках «круглого столу » пропонувалось обговорити такі серйозні питання, як попередження агресії, проявів ненависті та нетерпимості один до одного і скоєння злочинів на релігійному грунті. Вона висловила впевненість, що саме жінки найбільш тонко відчувають всі ці проблеми, вони більш гнучкі у спілкуванні та здатні до дипломатичного діалогу з опонентом.
Голова громадського руху дала коротку характеристику національній структурі українського суспільства та розвитку релігійних організацій в Україні і Одеській області, зазначивши, що наведені статистичні дані є унікальними. За її словами, Україна відрізняється тим, що тут проживає переважаюча кількість етнічних українців, але представництво національних меншин дуже різноманітне, тож треба обов’язково дбати про те, аби кожна людина відчувала себе вільною та не була обмежена у власному праві на волевиявлення та віросповідання. Для цього слід розібратися, що всіх нас розділяє, заважає зрозуміти один одного та які фактори на це впливають.
В цьому плані дуже важливим та непростим є питання щодо повернення історичних будинків церквам, яким вони раніше належали. Балта в цьому плані є показовою: католицькій церкві повернено будівлю костелу, в якому довгий час було розміщено автостанцію, православному монастиреві – будівлі, де перебували ДЮСШ та військовий шпиталь, єврейській общині – будівлю синагоги, якою багато років користувався «Укртелеком.»
Про юридичні аспекти, пов’язані з правопорушеннями на релігійному грунті, передбаченими адміністративним та кримінальним кодексами розповів юрист Громадського Руху «Віра, Надія, Любов» Юрій Нізоленко. Жодна з релігій не пропагує насилля, тому головне – не замовчувати та попереджувати прояви ненависті у школах, на побутовому грунті, – зауважив він.
Учасники засідання з цікавістю переглянули короткий відеоролик, який розповів про дослідження, проведене американськими спеціалістами, що передбачало опитування групи людей різних національностей та релігійних уподобань з проведенням тестів на ДНК.
Після перегляду було значно легше знайти спільну мову, обговорити спільні проблеми, в тому числі щодо виховання дітей в любові та терпимості до ближнього.
Під час засідання відчувалось, що парафіянки Балтщини готові співпрацювати з громадським рухом, брати участь у реалізації спільних проектів та ініціатив. А організатори «круглого столу» відзначили, що в громадське життя повертаються жінки, які несуть мир, віру та надію, розуміючи свою відповідальну місію носія любові та протистояння проявам ненависті один до одного.

  • Наш кор.

  • Leave a Reply