Балтяни відсвяткували день міста за найдовшим столом в Україні

Балтська громада оригінально відзначила 491-у річницю свого міста, встановивши національний рекорд найдовшого святкового столу. Для цього обрали одну із затишних та невеличких вулиць у центрі Балти – Пролетарську. Хоча балтяни взялися за таку справу вперше, але швидкість, з якою різноманітні страви вкладалися на довжелезного стола, напевно, теж була рекордною. Чого тут тільки не було! Приправлені щирими посмішками господинь з різних куточків об’єднаної громади варені, печені, смажені страви, щільно вкриваючи скатертину, виглядали ще апетитнішими.
Те, що рекорд встановлено і його слід лише зафіксувати, стало відомо одразу: спеціально пошитої для такої події 130-метрової скатертини не вистачило!
Взявши в руки курвіметра, експерт Національного реєстру рекордів Олексій Янкович заміряв довжину і зафіксував всеукраїнський рекорд – 140 метрів 80 сантиметрів!
Отримуючи від імені балтян сертифікат Національного реєстру рекордів, міський голова Сергій Мазур зауважив:
– Ми в чергове на нашому святі продемонстрували справжню єдність, продемонстрували справжній патріотизм, продемонстрували, що ми є українці і ми цього варті!
А підбадьорені перемогою балтяни поцікавились у Олексія Янковича перспективами побиття світового рекорду. У відповідь він порадив накрити стола вже на найдовшій вулиці міста – Любомирській:
– Якщо наступного року на вашій найдовшій вулиці буде накрито стола і вийде все місто, то можна подаватися й на рекорд Гіннеса! Ви вже показали, що це можете!
Після урочистого вручення сертифікату, балтяни та гості міста (серед них – керівництво області та друзі з Польщі, Молдови, Словенії і Білорусі) пригощалися з рекордного столу. Господині щедро подавали страви, наливали, примовляли, пісень співали, вірші читали.
Щодо національного рекорду: досі найдовшими були влітку 2014 року – 100-метровий весільний стіл, встановлений на Приморському бульварі Одеси та святковий стіл країни, накритий в липні 2017 року у Львові – 112,8 метра.
Людмила ШЕЛИХ•

Leave a Reply