БІЛЬШЕ УВАГИ ПАЦІЄНТАМ

ТРЕНІНГ

  На базі Балтського центру ПМСД відбувся тренінг «Впровадження ІСРС-2 і вдосконалення компетенцій українських сімейних лікарів»  для лікарів загальної практики-сімейної медицини.

     ІСРС-2 – це Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги в роботі лікаря первинної ланки, диференційна діагностика типів головокружіння та болю голови, проведення скринінгу (система первинного обстеження груп клінічно безсимптомних осіб) на первинній ланці. Міністерство охорони здоров’я в 2017 році підписало угоду з WONCA щодо ліцензійного використання ІСРС-2 в українській загальній практиці. Підписанню передував переговорний процес з WONCA і іншими міжнародними організаціями (ВООЗ, Світовий банк) щодо імплементації ІСРС-2 в Україні. Українська мова стала 20-ю офіційною мовою, на яку була перекладена ІСРС-2. 


       Під час тренінгу практикуючі сільські сімейні лікарі, представники класифікаційного комітету WONCA, експерти Міністерства охорони здоров’я України з сімейної медицини Вадим Вус і Олександр Марців поділилися своїм досвідом використання Міжнародної класифікації, яка не лише спрощує їхню роботу, але й дає можливість більше уваги приділяти пацієнтам, а також відповіли на запитання.

Учасники заходу мали змогу попрактикуватись у проведенні отоскопії (метод огляду вуха) та офтальмоскопії (метод дослідження очного дна). Обладнання для проведення тренінгу надано грантом ФОКУС проекту “Україна – житниця майбутнього” від “Монсанто Україна”. 

Leave a Reply