Валентина ГРУЦЕНКО: «Окрім технічного забезпечення навчального процесу, прагнення вчителів, має бути повна підтримка батьків, їх зацікавленість»

КОРОНАВІРУС втрутився у різні сфери нашого життя. Тимчасово й освітні заклади перейшли на дистанційну форму навчання. Звичайно ж, більшість шкіл, особливо сільських, не були готові до такого швидкого розвитку подій. Адже вчителям довелося адаптуватися до введення такої практики без відповідного досвіду та, головне, за умов різних технічних можливостей учнів. Хоча в цьому, напевно, є свій плюс: батьки, тимчасово перетворившись на домашніх вчителів, гідно оцінили нелегку вчительську працю.
Про те, як доводиться діяти у непростих карантинних умовах, ми поговорили з директором однієї з опорних шкіл Балтського району – НВК «Піщанська ЗОШ І-ІІІ ст.- ЗДО» Валентиною Груценко.

За її словами, із запровадженням дистанційного навчання доводиться стикатися з проблемою відсутності технічних можливостей як вчителям, так і учням.

— Маємо проблеми зі зворотнім зв’язком: далеко не у всіх дітей є комп’ютери. Але є телефони. Тому працюємо в телефонному режимі. Викладачі формують свої навчальні плани, згідно з якими визначають завдання та передають їх класним керівникам. А класні керівники вже телефоном зв’язуються з батьками, передають ці завдання і контролюють їх виконання. При потребі, якщо є якісь труднощі з виконанням завдань, учнів теж в телефонному режимі консультують учителі, – розповіла Валентина Федорівна.

За її словами, класні керівники також постійно нагадують батькам про те, як мають діти поводитися в умовах карантину, щоб дотримувались санітарних вимог, не скупчувались тощо.
Турбує керівника закладу й відсутність комп’ютерів та Інтернет-зв’язку вдома у деяких старшокласників, яким сьогодні потрібно готуватися до ЗНО.

— Тут теж є проблеми. Вчителі дають завдання і наголошують на обов’язковості їх виконання. Як приклад, дуже відповідально до налагодження зв’язку з учнями та батьками ставиться класний керівник 11-го класу Тамара Миколаївна Росінська. Вона активно взаємодіє з вчителями-предметниками та в спеціально створеній групі у Вайбері постійно моніторить зворотній зв’язок з школярами. Чимало важливої інформації розміщує на нашій сторінці у Фейсбуці. Отже, ви розумієте, що для такої підготовки потрібні комп’ютер та Інтернет-зв’язок. Тому для тих, у кого вдома немає такого зв’язку через відсутність комп’ютера, гаджета тощо, ми дозволили при потребі відвідувати школу і працювати на комп’ютері. Таких дітей у нас небагато, тому порушення епідрежиму не буде. Ми для цього створюємо всі умови. Але поки що ніхто не скористався цією можливістю. В основному учні користуються телефонами.

Найкраща ситуація з першачками , які навчаються за програмою «Нова українська школа».

— З малюками нашими – набагато простіше: в них є група у Вайбері. Вчитель постійно спілкується з ними, готує онлайн необхідні матеріали, розвиваючі ігри та вправи. Багато залежить від бажання батьків підтримувати зв’язок з учителем, – зауважила Валентина Груценко і з сумом додала: – Але у нас є проблема з дитячим садком. Не всі вихователі вміють користуватися соцмережами для підтримки зв’язку зі своїми вихованцями, а деякі з них взагалі не виявляють бажання освоювати потрібні навички. В нас є тільки одна вихователька – Уляна Рябчук, яка активно дистанційно взаємодіє з батьками, розміщує потрібну інформацію на нашій сторінці у Фейсбуці. Це і корисні рекомендації щодо перебування дітей вдома під час карантину , і розвиваючі ігри тощо. Так, щоб діти могли під час перебування вдома проходити дошкільне навчання в межах освітньої програми, яка є обов’язковою для виконання.

Валентина Груценко сказала, що дуже важливо, аби кожен учень скористався своїм правом на освіту. Але, на жаль, сільські школи, такі як очолюваний нею заклад, виявилися не готовими до запровадження дистанційного навчання. Адже, окрім технічного забезпечення процесу, прагнення вчителів,має бути повна підтримка батьків, їх зацікавленість. Без тристороннього зв’язку: батьки, вчителі та діти – нічого не вийде, – вважає вона.
Валентина Федорівна позитивно висловилася з приводу запровадження трансляції уроків на телеканалах.

– Мої колеги уважно стежать за подіями в рамках цього телепроєкту. Ми вже розмістили на своїй сторінці у Фейсбуці посилання на розклад відеоуроків для старшокласників на каналі «ДніпроТВ». Думаю, це буде дуже корисно для наших дітей. Це дуже хороша справа. Про результат ми, звичайно, зможемо сказати пізніше.

Людмила ШЕЛИХ.

Leave a Reply