Валерій ФЕДЧЕНКО – взуттєвик, порадник та психолог

26 листопада- Міжнародний день чоботаря- професійне свято майстрів і ремісників, які займаються дизайном, виготовленням та пошиттям взуття, а також спеціалістів з його ремонту.Без них людям ну ніяк не обійтися. Відлетіла набійка, зламалися підбор чи замок на чоботі, стерлася підошва- поспішаємо за допомогою до майстра, який подарує взуттю друге, а то й третє життя. Ось чому праця взуттєвика в усі часи залишається почесною і затребуваною.

Напевно, у кожного балтянина є «свій» чоботар. Мешканці міста стали не просто клієнтами, а й свідками професійного становлення Валерія Федченка, який одразу після закінчення Луганського професійно-технічного училища відкрив власну справу за адресою вул. 30 років Перемоги, 11, і вже понад 10 років присвятив улюбленій професії.

Працює молодий чоботар із задоволенням, вважаючи, що свого часу зробив правильний вибір. У нього є чимало постійних клієнтів, які саме йому довіряють ремонтувати взуття.
Хоча Валерій вже має достатній досвід роботи, він вважає, що удосконаленню немає меж, а запорукою успіху у будь-якій професії є оволодіння новими знаннями, пошук новітніх тенденцій у галузі. Саме тому постійно цікавиться досвідом колег, рекомендаціями щодо тонкощів чоботарської справи, які знаходить, зокрема, в Інтернеті.

І це не дивно, адже, ремонтуючи взуття, хороший чоботар має розумітися на технології та дизайні. А ще, працюючи у сфері обслуговування, доводиться бути й психологом. З усього видно, Валерію Федченку це вдається, бо клієнти йдуть від нього з відремонтованим взуттям та щирими посмішками.
Він каже, що намагається задовольнити потреби кожного відвідувача, робити якісний ремонт. А ще радить, аби взуття довше послужило людині, у міжсезонний період зберігати його в сухому місці: «Почистили, набили всередину паперу, щоб форму тримало, і — в паперову коробку на зберігання».

Людмила КАЛІНІНА.

Leave a Reply