Вечір пам’яті людини, закоханої в Балту

В Балтській публічній бібліотеці відбувся вечір пам’яті поета і журналіста, почесного громадянина двох міст – Балти, де народився, і Нетівот (Ізраїль) – Семена Рувиновича Цванга.

Ведучі розповіли багато цікавих фактів з життя відомого земляка. А також були продемонстровані фотографії з його особистого архіву , фрагмент з пісні «Говорят у нас в Донбассе» на слова С.Цванга, музика З.Дунаєвського в аудіозапису 1949 року (у виконанні Шахтарського ансамблю пісні і танцю). Дуже зворушливо прозвучала пісня на слова С.Цванга «Балта —город родной» у виконанні вокального ансамблю школи мистецтв «Три О». Були розповіді про життєвий, бойовий, творчий шлях поета, що дуже вдало перепліталися з читанням його віршів ( Михайло Голинський, Лариса Кононова та інші), багато з яких — автобіографічні.

Своїми спогадами про Семена Рувиновича поділилися журналістка Ліана Швецова, голова Балтської єврейської громади Вадим Вінярський, поети Михайло Гершкович, Олександр Скрипник. Про значення творчості Семена Цванга у вихованні підростаючого покоління розповіла начальник відділу міськради Анна Рибіцька.

Йому судилося народитися і прожити з користю для людей довгі роки в Балті – у місті з добрим серцем і відкритою душею. Тому наш шанований земляк, закоханий у нього, вічно житиме в пам’яті балтян.

Юлія РАШКОВАН.

Leave a Reply