ВИСОЧІЄ НАД СВІТОМ ВЕЛИКИЙ ТАРАС

Височіє в Балті пам’ятник йому на пагорбі біля педагогічного коледжу.Навіть весняний теплий дощичок не став на перешкоді проведення літературно- мистецького свята на честь 206- ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.І вийшло з –за хмар лагідне сонце, бо діти, переможці міськрайонного конкурсу читців, декламували дуже актуальні сьогодні, хвилюючі, пророчі, живі вірші вихідця з простого люду, закоханого в Україну поета. Голова журі конкурсу Таїсія Крисько вручила їм Почесні грамоти міського відділу культури і туризму.


То хто ж він- кого народ назвав своїм пророком, хто прославив по всьому світу Україну і український народ? Відповіді на це запитання дали ведучий свята, директор місцевого історичного музею Петро Ткач та член районового козацького товариства ім. П. Сагайдачного Георгій Чірко.Учні міських шкіл Богдан Лисий, Валентина Богданова, Олена Думік, Аріна Мазур, Христина Гонца, Ольга Плужникова, Софія Груценко ілюстрували ті розповіді його творами. Жіноча група самодіяльного народного козацького хору «Будьмо» виконала пісні на слова Т.Г.Шевченка.

Петро Ткач підходив з мікрофоном до багатьох учасників свята різного віку і професій з одним запитанням: «Хто є для вас Тарас Шевченко?» .Кожен говорив те, що відчуває серцем і душею, але якщо скласти їх слова воєдино, то думка одна: Шевченко – талановитий світоч української культури, наш сучасник, думи якого і заповіти, як вічне світло, житимуть завжди.

Над площею звучала в запису пісня «Реве та стогне Дніпр широкий», а балтяни несли і несли квіти до пам’ятника Великому Кобзареві, серед них – керівники міста і району.

Таїсія КРИСЬКО..

Leave a Reply