Виставка, що випромінює тепло сердець

У Балтському історичному музеї відкрилася друга творча виставка талановитих людей з інвалідністю, на якій представлені різноманітні роботи: картини, орігамі, вироби з різних матеріалів, плетиво і багато всього цікавого та надзвичайно гарного.
Відкриваючи виставку, директор музею Петро Ткач зауважив, що, незважаючи на обмежені фізичні можливості, автори виставлених робіт своїми руками творять дуже красиві речі, використовуючи фарби, нитки, тканини і навіть цемент, риб’ячі кістки та макарони.
Найталановитішими, найкращими та найдобрішими назвала членів ГО «Балтська районна організація осіб з інвалідністю» її керівник Надія Лєнц (на знімку). Хоча звичайні для інших речі даються часто з великими зусиллями, вони вміють робити все: і вишивати, і в’язати, і плести, і співати, і танцювати, і гуморески читати…

— За що б не бралися – талановиті у всьому, – каже Надія. – У кожній людині, котра приходить до нашої організації, ми знаходимо таку родзинку, про яку вона сама не підозрювала, не знала, що талановита.
Присутніх розчулила розповідь Надії Лєнц про кожного автора виставлених робіт, про те, як вони поступово розкривалися у навчанні та творчості. Цікаво, що Вадим Котенко, якого навчали тонкощам вишивки викладач центру позашкільної творчості Тамара Москаленко та член організації (нині покійна) Лідія Кошаринська, тепер вишиває бісером картини та ікони. А Юрій Єлістратов завдяки викладачам ЦПТ, навчився в’язати гачком та спицями. Його гарні модні вироби тепер носить красуня дружина. Їх роботи, як і талановитих – Зінаїди Чубар (плетиво, аплікація – хутро, аплікація з елементами плетива тощо), Надії Бузовської (картини олією, аплікації з елементами плетива та тканини),Наталії та Маші Коломійчук (картини олією, аплікації, годинник – на знімку внизу), Галини Киндюк (плетиво і в’язання) та інших членів громадської організації прикрасили виставку.

Відвідувачів вражають роботи з підручних матеріалів: самовар з чайним набором з макаронних виробів Юлії Деми (на знімку праворуч), «Герб України»- аплікація з тканини Олександра Котлярчука, картини Марії Ткаченко (в тому числі -«Фантазія» з риб’ячих кісток, знімок ліворуч), вишивка «Отче наш» Валентини Полібзи, вишитий «Старовинний годинник» Ольги Левакової, тварини і птахи бабусі та онука – Марії і Артема Ткаченків (знімок – внизу), аплікації з тканини учнів Піщанської спецшколи-інтернату.

Кожна виставлена робота випромінює тепло сердець авторів. Дуже важливо, щоб людина потрапила у ту атмосферу, яка б дала розвиток талантам. Про це говорили під враженням побаченого працівники міської ради Анна Рибіцька, Наталія Гогу та Світлана Томіна, які співпрацюють з громадською організацією, підтримують її.

Наш кор.

Leave a Reply