Виявлено випадок захворювання на африканську чуму свиней в дикій фауні

На спільному засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії за участю начальника обласного управління лісового та мисливського господарства В.І.Домікана, в.о. начальника департаменту екології та природних ресурсів при облдержадміністрації І.М.Петріва, начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії С.М.Гавури, керівників і спеціалістів Балтських міської ради та райдержадміністрації обговорено питання вжиття термінових заходів у зв’язку з зафіксованим випадком африканської чуми свиней в урочищі «Сербіне» ГО ВМТ «Південь» Кармелюківського мисливського лісового господарства Балтського району Одеської області (начальник С.І. Орлик).

На засідання були запрошені керівники свиногосподарств, лісових та мисливських господарств, старости і сільські голови населених пунктів Балтщини.

За інформацією в.о.начальника управління Держпродспоживслужби в районі В.В. Глухова дикий кабан був відстріляний в урочищі «Сербіне» (обхід №3) мисливцями, які не мають у підсобних домогосподарствах свиней. Впольована туша доставлена на автотранспорті «ГАЗ-66» до спеціально обладнаного майданчика, який знаходиться на території угіддя. Після розбирання туші був відібраний матеріал для моніторингових досліджень. В ході полювання в даній місцевості хворі тварини або трупи диких кабанів більше не виявлялись.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства В.І.Домікан зазначив, що в Одеській області це перший випадок захворювання в дикій фауні. Тож треба моніторити ситуацію, постійно обстежувати мисливські угіддя, максимально проводити роз’яснювальну роботу через ЗМІ серед населення, аби не допустити утворення ланцюга перенесення інфекції.

Про визначення забійного підприємства та місця зберігання продукції у випадку спалаху АЧС у районі доповідав начальник управління екології та агропромислового розвитку Балтської РДА В.В. Головченко.

Комісія затвердила план заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней. Її рішенням оголошено карантин щодо африканської чуми свиней в угідді «Сербіне» та встановити 3-кілометрову зону захисту від епізоотичного осередку, в який входить дачна дільниця Зелений Гай. Зоною нагляду визначено територію радіусом 20 кілометрів, куди увійшли села Мирони, Семено-Карпівка, Мошняги, Оленівка, Євтодія, Кармелюківка, Обжиле, Березівка та територія господарства ТОВ «АФ Хлібна Нива».

Спеціалістам ветеринарної медицини управління Держпродспоживслужби, районних державних лікарні та лабораторії ветеринарної медицини доручено провести в зоні нагляду подвірні обходи господарств населення з метою вивчення епізоотичної ситуації. Керівників агроформувань, міського, сільських голів, старост сіл та інших служб і організацій зобов’язано забезпечити безумовне виконання плану заходів.

Також заборонено ввезення та вивезення свиней із зони нагляду без відповідних ветеринарних документів та дозволу головного державного інспектора ветеринарної медицини району.
Наш кор.


[contact-form][contact-field label=’Имя’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’Электронная почта’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Сайт’ type=’url’/][contact-field label=’Комментарий’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]

Leave a Reply