ВЛАДА – НА ЗВ’ЯЗКУ ОНЛАЙН

Заступник голови облдержадміністрації Віталій Свічинський вже вдруге спілкується онлайн з мешканцями Одещини- користувачами Фейсбук. В ході спілкування він повідомляє про найважливіші кроки, які вживає влада для забезпечення засобами захисту медичних працівників, необхідним обладнанням – заклади охорони здоров’я. За його словами, незважаючи на наявність коштів, придбання всього необхідного є проблемним через те, що постачальники віддають перевагу розрахункам готівкою.

Саме тому він вдячний бізнесу та благодійним організаціям, які сьогодні надають вагому підтримку медичній галузі. В день першого свого ефіру онлайн він розповідав про те, які заклади вже приймають та прийматимуть хворих під час першої, другої та третьої хвиль епідемії залежно від того, який буде пройдено епідпоріг. Серед них – Одеська інфекційна лікарня та районна лікарня в Подільську, що прийматиме хворих з півночі області, коли епідпоріг сягне 30-відсоткового бар’єру.

Під час наступної зустрічі він також зазначив, що втратив чинність наказ Міністерства охорони здоров’я України № 663 «Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID-19» та діє наказ МОЗ №722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)», відповідно з яким всі випадки пневмоній, гострих респіраторних вірусних інфекцій потрапляють в зону ризику, а при пневмонії одразу ставиться діагноз «підозра на коронавірусну інфекцію». За інформацією Віталія Свічинського, станом на вечір 31 березня зафіксовано в місті Одеса 140 пневмоній. Відібрано матеріали, робляться тестування цим хворим для того, щоб виключити в них захворювання на COVID-19. До Одеської інфекційної лікарні 30 березня надійшло 12 звернень, 31 березня вже було 19. Наразі в інфекційній лікарні залишаються 46 пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію, 7 з них – люди, яким вже встановлено діагноз «коронавірус».

Всього на 1 квітня зареєстровано в Одеській області 12 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

Leave a Reply