ВІДДІЛ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА: що зроблено за рік?

Минає рік роботи Балтської міської ради – єдиного органу місцевого самоврядування, що діє у своєму новому статусі на території об’єднаної територіальної громади. А громада, нагадаємо, торік об’єднала 16 сільських рад та місто Балту. Відтоді у її сруктурі відбулось чимало змін, до яких, зокрема, причетний відділ розвитку громадянського суспільства, очолюваний Анною Рибіцькою.
Нещодавно відділ звітував про свою роботу.
З виступу начальника відділу Анни РИБІЦЬКОЇ:
Відділ працює згідно затверджених депутатами на сесії програм в кількох напрямках. По-перше, ми напряму спілкуємось з головами мікрорайонів, ОСН, громадськими організаціями, тобто маємо досить повну картину подій в громаді, діяльності громадських інституцій.
1. Концепція 1 – «Ефективні локальні ініціативи – запорука створення сильної громади». Ця концепція лягла в основу Програми розвитку громадянського суспільства, основні заходи якої виконані практично в повному обсязі.
2. Важливу роль надаємо методиці заохочення активістів, жителів міста і сіл, залучення активних, креативних, енергійних людей до реалізації спільних проектів, підтримуємо ініціативи та розумні пропозиції. Тому нашою програмою передбачено проведення конкурсів та акцій, в яких беруть участь жителі громади.
3. Ще один напрямок роботи – реалізація Програми збереження історико-культурної спадщини та розвитку туризму. Проведення заходів торкається і брендингових речей, і практичних, але мета одна, яка лягла в основу концепції «Зберегти минуле, створити майбутнє». Зрозуміло, що формування бази для туризму напряму пов’язано із розвитком інфраструктурних складових, але наша мета – відновити, зберегти безцінні історично-культурні об’єкти, які є на території громади, аби вони були не лише родзинкою території, але й стали туристично привабливими. Реалізація програми триватиме і наступного року, маємо теплі партнерські відносини з освітянами, культпрацівниками, бібліотекарями, учнівською молоддю, активістами в місті й селах громади. «Мозок» та ідейний куратор Програми – історико-топонімічна комісія, до складу якої входять краєзнавці, ентузіасти-патріоти Балтщини і України.
4. Хочу додати, що серед напрямків роботи нашого відділу – співпраця із засобами масової інформації. Щиро дякую телекомпаніям, газетам, інтернет-виданням за оперативність, творчий підхід, готовність підтримати наші проекти.
5. Відділ бере активну участь у всіх заходах, які проводяться в громаді, – культурного, соціального, навчального спрямування. Ми допомагаємо в організації тренінгів, навчальних занять, різноманітних заходів, висвітлюємо стрімке життя громади.
6. Користуючись нагодою, хочу висловити слова подяки усім, з ким ми співпрацюємо, хто підтримує нас, хто ініціює сам та залучає нас до співпраці – багато зроблено цього року добрих справ. Маємо впевненість, що наступного року буде їх ще більше.

Ефективні локальні ініціативи – сильна громада

Голови мікрорайонів — актив об’єднаної територіальної громади

Leave a Reply