В Балтські катакомби планують пускати туристів

Балтська об’єднана громада збирається відкрити підземні ходи для туристів. Вже зараз проводиться розробка підземель.

Цим питанням займається спеціальна робоча група, створена ще в 2009 році. Вона відроджує культурно-історичні пам’ятники старовини Балтщини. На її рахунку – повернення вулицям міста старих назв (ще задовго до декомунізації).
«На будинках висять таблиці з декількома назвами, що дуже зручно як для місцевих жителів, так і для гостей міста», – відзначають балтяне.

Також група займається організацією мистецьких пленерів. Але одним з важливих завдань балтяне вважають дослідження таємничих підземних ходів. З цією метою в свій час в район була запрошена група фахівців з Одеського національного університету ім.Мечникова. Вчені і виявили катакомби.

Втім, жителі Балти про катакомби знали давно, і навіть використовували їх в якості льохів.
Однак саме експедиція університету встановила, що тутешні підземелля – це розгалужена мережа, яка, можливо, проходить під річкою Кодима, поєднуючи дві частини міста, що знаходилися в свій час в різних державах – Османської Імперії і Речі Посполитої.

– Програма «Балта туристична» була розроблена близько 8-9 років тому. Її особливістю є той факт, що величезну частину роботи по її реалізації взяли на себе різні громадські організації. Балта занесена в реєстр історичних міст України, в ній сьогодні налічується 53 об’єкти культурної спадщини. Але список того, що може бути цікаво туристам, ми не закриваємо, – зазначив перший заступник міського голови Валерій Желіховський.

За його словами, під Балтою знаходиться ціла галерея підземних ходів, які практично повторюють краківські. Тому найближче завдання влади – зробити підземне місто туристичним об’єктом.

Відзначається, що історики з ОНУ ім.Мечникова відкривали підземні ходи в основному в приватному секторі. Зараз же перед владою міста стоїть завдання знайти ділянки, розташовані під ділянками комунальної власності.

В даний час йде розробка підземелля біля меморіалу Слави. Ці катакомби також раніше використовувалися під льохи. Зараз тут працюють ентузіасти від підприємства «Фортеця» під керівництвом Юрія Юрковського.

У той же час влада зазначає, що й крім катакомб, в Балті є що показати туристам. Це Свято-Успенський собор, Свято-Покровський Феодосійський чоловічий монастир, Свято-Троїцький храм, Миколаївська старообрядницька церква, будівлі колишньої чоловічої і жіночої гімназії, костел Святого Станіслава, Соборна площа з унікальною пожежною дзвіницею, що відроджується синагога тощо, не кажучи вже про чудотворні джерела і інші визначні пам’ятки, що знаходяться на території району.

Leave a Reply