В обласному бюджеті-2019 закладають кошти на організацію ефективної меддопомоги при інсульті

В Одеській області планується спрямувати 5,7 мільйона гривень на організацію ефективної медичної допомоги пацієнтам з порушенням мозкового кровообігу (інсульт). Такий проект рішення на розгляд депутатів облради внесено головою Одеської обласної державної адміністрації Максимом Степановим.

Зокрема, пропонується створити регіональну інсультну мережу медзакладів із підготовленим персоналом та з чітко відпрацьованою системою догоспітальної допомоги, екстреної діагностики і лікування в стаціонарі. Проект рішення депутати мають розглянути на найближчій сесії облради.

«Для пацієнта надважливо отримати сучасне лікування протягом 3-4,5 годин від початку інсульту. Відтак, має бути чітко налагоджена схема: оперативно довезти пацієнта до медзакладу з потрібним обладнанням, виконати комп’ютерну чи магнітно-резонансну томографію, забезпечити інтенсивну терапію і ранню реабілітацію протягом трьох діб. Вартість лікування при інсульті є досить високою, тому сподіваємося на підтримку проекту рішення в сесійній залі та виділення необхідного фінансування», – повідомила директор департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації Олена Теряєва.

За умови дотримання даної схеми діагностики та лікування, після інсульту пацієнт має високі шанси повернутися до нормального життя і навіть уникнути інвалідності. Крім того, вказане фінансування дозволить здійснити тромболітичну терапію 200 пацієнтам у 2019 році.

Також до обласної цільової програми «Доступна медицина на 2018-2019 роки» пропонується ще низка змін. Приміром, цьогоріч в області було вперше впроваджено модель, за якою безкоштовне лікування пройшли 3137 дітей (50% — прооперовані). Вона довела свою ефективність, тож на 2019 рік її пропонується реалізувати на постійній основі. Відтак, для забезпечення дітей невідкладною хірургічною допомогою безоплатно в перші три доби перебування в лікарні пропонується закласти в бюджеті 8,5 мільйона гривень.

Окрім цього, відповідно до проекту рішення у 2019 році мешканці віддалених населених пунктів зможуть отримати препарати за державною програмою «Доступні ліки» безпосередньо в медзакладах. На реалізацію проекту заплановано спрямувати два мільйони гривень.

Наступного року триватиме робота «Мобільних поліклінік» серед сільського населення. У проекті рішення для цього попередньо закладено 3,8 мільйона гривень. Проект, ініційований головою ОДА Максимом Степановим, передбачає виявлення найбільш поширених захворювань на ранній стадії. Стартував він у грудні, і вже у перший тиждень роботи лікарі оглянули понад тисячу мешканців Одеської області.

  • З сайту ОДА.
  • Leave a Reply