В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН КЛІЩІВ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ при укусах?

Прийнято вважати, що в першу чергу слід здати кліща на аналіз. Але набагато важливіше – самому звернутися до лікаря.

З квітня по червень і з серпня по жовтень медики фіксують найбільше число звернень з приводу укусів кліщів. Саме в ці періоди року комахи особливо активні, причому постраждати можна не тільки в лісі або в умовах дикої природи, але навіть в міському парку. Тому всім без винятку важливо пам’ятати про декілька речей.

• По-перше, на природу, особливо в ліс, слід одягатися так, щоб всі частини тіла були щільно закриті: високі шкарпетки, рукави з щільною гумкою на зап’ястях, головний убір.

• По-друге, під час перебування на природі (де є висока трава, кущі, дерева) слід кожні 1,5-2 години оглядати себе і дітей на предмет кліщів. Найбільш ретельний огляд потрібно провести по поверненню додому.

• По-третє, в разі, якщо кліщ уже присмоктався до тіла, не можна його тягнути, припікати, поливати різними речовинами. Потрібно або відразу звернутися в травмпункт, або, якщо моментальне звернення неможливо, акуратно викрутити його зі шкіри пінцетом або обернувши в марлю, а після – продезінфікувати ранку. Далі – як можна швидше звернутися до лікаря.

Сьогодні, за словами одеських медиків, здача кліщів на аналіз не практикується. Лікар спостерігає пацієнта, а не комаха, до того ж, факт зараженості кліща не означає, що людина обов’язково захворіє в результаті укусу. Тому возити “кривдника” по лабораторіях немає необхідності, а ось звернутися до лікаря після укусу дуже важливо. Доктор оцінить ризики для пацієнта і складе алгоритм подальших дій: спостереження, аналізи або лікування.

Відзначимо, що в Одеській області переважають кліщі-переносники хвороби Лайма (бореліоз), тому при зверненні пацієнта за медичною допомогою медики в першу чергу підозрюють цю недугу та призначають, у разі необхідності, відповідну медикаментозну профілактику. Однак зустрічаються також випадки кліщового енцефаліту, в основному привезеного з інших регіонів. Тому слід звертати увагу на найменші зміни свого самопочуття. Симптоми кліщового енцефаліту наступні: лихоманка, загальне нездужання, різкий головний біль, нудота і блювота, розбитість, стомлюваність, порушення сну. Інкубаційний період триває в середньому 7-14 днів. Якщо ви відчули перераховані симптоми через кілька днів після укусу кліща, негайно зверніться до лікаря.

 

Джерело: https://lotsia.com.ua/

Leave a Reply