В Піщаній урочисто відкрито добровільний пожежний підрозділ

В цьому населеному пункті та навколишніх селах проживає понад 5 тисяч людей, а найближча пожежна частина знаходиться в Балті – за 27 кілометрів. А якщо врахувати жахливий стан доріг, балтським надзвичайникам у разі необхідності доводиться добиратися майже годину. Але відтепер відремонтований та спеціально облаштований для гасіння пожеж автомобіль зможе швидко приїхати за викликом.

На чергуванні тут перебуватимуть 3 працівники особового складу. Головний інспектор Балтської міжрайонної рятувальної служби Сергій Антонов каже, що силами піщанського підрозділу можна буде надати допомогу протягом 10 хвилин.

— Навіть якщо буде велика пожежа, вони зможуть подати перший ствол і хоча б не дати їй розвитися. Коли прибудуть наші підрозділи, більш професійні, займатися повною ліквідацією пожежі будемо вже ми, – зазначив він.

Позитивно відгукнувся з приводу відкриття добровільного пожежного підрозділу в Піщаній і голова районної ради Олексій Пантілєєв:

— Відкриття пожежного підрозділу – це не тільки важлива подія для самих піщанців, а й черговий позитивний крок на шляху до об’єднання чотирьох сільських рад в одну громаду. І взагалі – рідкісний випадок, коли в майбутній ОТГ з населенням близько 5 тисяч в кожному великому селі вже є по своїй пожежній машині. Маю на увазі ще й Пужайкове. Тепер в селі Піщана – майбутньому центрі новоствореної громади, крім пункту швидкої допомоги, амбулаторії та будинку шерифа, функціонуватиме й протипожежна служба, відкриття якої стало можливим завдяки активній позиції сільських депутатів та очільника села. Я знаю, що найбільшу частину фінансових та матеріальних витрат взяли на себе місцеві фермери, хоча вони цього не афішують. Добрі справи на користь громади краще робити разом.

Піщанський сільський голова Володимир Гербенський розповів, що місцевими депутатами прийнято рішення про відновлення пожежної частини в селі, отже матеріальне забезпечення відбуватиметься за рахунок сільської ради.

— У нас був старий автомобіль, якого ми капітально відремонтували. На ньому прикріплена діжка, що вміщує в себе 7,5 тонни води. Це велика запорука того, автомобіль не поїде через півгодини дозаправлятися. Ми завжди готові допомогти. При потребі автомобіль виїде на допомогу у будь-яке найближче село: у Гербіне, Новополь, Шляхове, Чернече, Ракулове… У частині чергуватиме водій, він же й буде диспетчером, який триматиме зв’язок з балтськими МНСниками, – сказав він.

 

Leave a Reply