В Україні скасують усі вступні іспити у 2022 році, – МОН

До Верховної Ради України поданий законопроєкт, яким буде скасовано іспити для вступу на всі освітні рівні.

Про це вранці 11 березня в коментарі телеканалу Україна 24 повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, відповідне рішення буде ухвалено враховуючи воєнний стан, оголошений в Україні, та психологічний стан школярів і студентів.

Він також повідомив, що рішення ретельно опрацьовано спільно з парламентським Комітетом з питань освіти, науки та інновацій, фахівцями МОН та експертами.

«На сьогодні вже поданий законопроект, який для учнів випускних 11-х класів скасовує державну підсумкову атестацію, скасовує ЗНО, скасовує вступ у магістратуру за результатами Єдиного вступного іспиту, Єдиного фахового вступного випробування», – сказав Шкарлет.

Водночас він наголосив, що цього року при вступі до вишів буде передбачено механізм на кшталт ЗНО, який використовуватиме комп’ютерне тестування.

«Вступники не братимуть участь у якихось корупційних схемах, і ми спробуємо це зробити без стресу для дітей, але без застосування механізму зовнішнього незалежного оцінювання», – зазначив міністр освіти.

Для реалізації зазначеної схеми завершення навчального року та проведення вступної кампанії необхідне законодавче рішення Верховної Ради. За словами міністра освіти і науки, таке рішення може бути ухвалено найближчим часом.

Leave a Reply