В ІСТОРИЧНОМУ МУЗЕЇ- ТИЖДЕНЬ СЕЛА БОРСУКИ

З 1756 року веде свій літопис село Борсуки, розташоване на мальовничих пагорбах за двадцять кілометрів від Балти.Мешкають тут працьовиті й талановиті люди, які бережуть і передають з покоління в покоління українські народні звичаї, традиції та обряди .Навіть створили свій етнографічний музей, де зібрано багатий матеріал про сільський побут і де все просякнуто духом давнини.Тут приймають гостей, проводять майстер- класи , старовинні обряди та інші заходи.

І ось новина: в Балтському історичному музеї відкривається тиждень села Борсуки. Так започатковано втілення в життя проекту міської ради і музею «Етнографічний кластер – простір, що формує культурну спільноту Балтської ОТГ».Про це розповів під час відкриття виставки заступник міського голови Валерій Желіховський, який недавно презентував проект у Києві на Конкурсі культурно- мистецьких проектів «Малі міста- великі враження». Справді великі, незабутні враження справили на присутніх представлені роботи майстринь з Борсуків.Сільський староста Жанна Тисячна, завідувачка клубу Ірина Борбела, завідувачка бібліотеки Валентина Кіщук з любов’ю розповіли про відродження традицій та обрядів, з гордістю – про творчість жителів села.Кожна з учасниць виставки могла б з успіхом провести персональну виставку.

Ярослава Михайлівна Іванів не раз отримувала запрошення й відправляла свої роботи на виставки до Києва.І на нинішній представила вишиті бісером картини, вишиті гладдю наволочки на подушки, в’язані серветки, блузки та інші речі.Майстерність колишньої доярки просто вражає.

Наталя Григорівна Асауляк вишиває бісером ікони, в’яже.Вчителька – пенсіонерка Лідія Дмитрівна Тисячна гарно вишиває гладдю.Молода сільчанка Оксана Лук’янівна Чечик зв’язала крючком безліч килимків різного розміру.Продавець магазину Тамара Іванівна Драчук вишила портрет Т.Г.Шевченка. Майстерно в’яже її мама Лідія Хомівна Побережна…Талановиті майстрині мешкають в Борсуках.

Тиждень села в музеї насичений цікавими зустрічами та презентаціями. Його директор Петро Ткач повідомив, що села Борсуки, Лісничівка, Обжиле, Березівка, Кармалюківка, Оленівка та Мирони увійдуть до туристичного маршруту, який незабаром запрацює.
Павло ІВАНОВ.

Leave a Reply