Голови мікрорайонів – актив об’єднаної територіальної громади

Відділ розвитку громадянського суспільства Балтської міської ради тісно співпрацює з головами мікрорайонів об’єднаної громади. Якщо станом на 2015 рік голів мікрорайонів налічувалося лише 50 по місту Балта, то на сьогоднішній день, відповідно до розпорядження міського голов, на території громади свою діяльність здійснюють вже 153 голови мікрорайонів (56 – в місті та 97 – у сільських населених пунктах). Ми започаткували унікальну, на мій погляд, практику поділу території на мікрорайони та наділили певними обов’язками та правами голів мікрорайонів, які є представниками інтересів мешканців того чи іншого мікрорайону. Тому наш відділ і надає методичну та консультативну допомогу головам мікрорайонів.
За звітний період було організовано та проведено п’ять зустрічей міського голови з головами мікрорайонів, на яких розглядалися різноманітні питання, а саме:
– співпраця Балтської міської ради з головами мікрорайонів;
– взаємодія голів мікрорайонів з сімейними лікарями та медичними сестрами, дільничними інспекторами поліції, депутатами міської ради тощо;
– участь мікрорайонів Балтської ОТГ у конкурсах, ініційованих міською радою;
– підтримка ініціатив голів та мешканців мікрорайонів;
– можливість повернення історичних назв мікрорайонів або надання нових сучасних назв, які відображають сутність мікрорайону та ідентифікують його серед інших;
– про оперативність та мобільність соціальних служб – реагування на потреби людей (матеріальна допомога, проблемні сім’ї тощо);
– про правові аспекти діяльності голови мікрорайону
та безліч інших.
Голови мікрорайонів Балтської ОТГ – активні, завзяті, ініціативні, а головне, не байдужі. Вони переймаються проблемами та досягненнями своїх мікрорайонів та всієї громади. Активна участь голів мікрорайонів у першому та другому конкурсах «Кращий благоустрій приватного сектору Балтської ОТГ» тому підтвердження. Будинки в мікрорайонах приведені до ладу, гарно, естетично оформлені, квітнуть квіти та радують око декоративні елементи. Тому і маємо майже по 100 учасників огляду-конкурсу в кожному етапі та безліч переможців у різних номінаціях. Хочу зазначити, що переможців визначали по всій території об’єднаної громади і отримати призові місця було не так легко.
Голови мікрорайонів стали переможцями і у конкурсах на отримання міні-грантів від Балтської міської ради. Таких голів мікрорайонів п’ять осіб і вони допомагають мешканцям своїх мікрорайонів вирішувати проблемні питання. Мешканці їх підтримують. Разом їм все вдається.
Відділ розвитку громадянського суспільства працює з головами мікрорайонів на партнерських засадах. Так були зібрані та опрацьовані пропозиції від голів мікрорайонів щодо поліпшення стану благоустрою в межах мікрорайонів та інших питань. Всі пропозиції передані до відповідних служб і відділів та включені в плани їх роботи.
Балтська міська рада підтримує ініціативи голів мікрорайонів. Так, за пропозицією голови мікрорайону вулиці Матросова Олени Здирченко був проведений Марафон здоров’я. Перед початком Малих олімпійських ігор всі бажаючі взяли у ньому участь. Ми вдячні за це!
Взагалі, на сьогоднішній день Подяками міського голови було відзначено більше 50 голів мікрорайонів. Олена Желіховська нагороджена Почесною грамотою обласної ради.
За ініціативність, допомогу органам місцевого самоврядування, за підтримку всіх ініціатив та й взагалі за повсякденну роботу відділ розвитку громадянського суспільства дякує всім головам мікрорайонів Балтської ОТГ. Разом нам все вдасться, все вийде!

  • Ольга СОРОЧИНСЬКА,
    головний спеціаліст відділу розвитку громадянського суспільства.
  • Leave a Reply